Kediler Kaç Kelime Anlar?

Kediler Kaç Kelime Anlar?

Kediler ve kediciler arasında güçlü bir bağ vardır. Sürekli olarak kedinizle konuştuğunuzu biliyoruz. Peki, kediler kaç kelime anlar?

Kedilerin genel olarak 20 ila 40 kelime anladığını, hatta bazı araştırmalara göre 50 kelimeye kadar anladığını biliyor muydunuz? Aynı zamanda kediler isimleri öğrenebilir ve seslenildiği zaman ondan bahsedildiğini rahatlıkla anlayabilir.

Kedilerin kelimeleri anlamaktan ziyade ayırt edebildiği ve bazı şeyler ile ilişkilendirebildiği daha doğrudur. Kediler, kelimeleri beden dili, ses tonu ve seslendirme ile ilişkilendirir. Bunları da oyunlar, ödüller, ikramlar, beslenme, sevme ve diğer eylemler ile ilişkilendirir.

Kediler insanların ne söylediğini anlayabilir mi?

Kediler de insanlar gibi konuşmayı seven canlılardır. Bazen bir soru sorduğumuzda cevap verdiklerini bile görürüz. Kedilerin, sakin ve yumuşak bir ses tonu ile konuşulduğunda, insanlar ile etkileşime girme ve tepki verme olasılıklarının yüksek olduğu belirtilmiştir. Bu da kediniz ile iletişim kurarken ne kadar yumuşak ses tonuyla konuşursanız, o kadar iyi iletişim kurabileceğinizi gösterir. Kediler ses tonu ve vurgu ile ne yapmak istediğinizi anlayacaklardır. Her seferinde mama vermeden önce ‘gel’ sözünü kullanırsanız, kediniz mama yeme vakti olarak ‘gel’ sözünü zihnine yerleştirecektir.

14/10/2022

Keditörün Önerisi

Kediniz Kaç Yaşında?

08.03.2023

Kedicilerin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin ...

Mezuniyete Doğru

02.06.2021

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim ve Öğretim Programları ...

Kediler Alemi

Robot Kedi: Nicobo

22.04.2021

Japon elektronik üreticisi Panasonic, durduk yere gaz çıkaran ve bebek gibi konuşan sevimli ev ...

Kedilerin Gizli Dili

09.05.2022

Kedinizin sizinle konuştuğunu biliyor muydunuz? Kediler insanlar gibi cümleler kuramaz belki ama ...