Beyaz Saray’ın Yeni Sakini: Kedi Willow

Beyaz Saray’ın Yeni Sakini: Kedi Willow

ABD Başkanı Joe Biden ve First Lady Jill Biden, yeni bir kedi sahiplendi. Willow adı verilen kedinin fotoğrafları kamuoyu ile paylaşıldı.

Köpek sevgileri bilinen ABD Başkanı Joe Biden ve First Lady Jill Biden, bir kedi sahiplendi. Beyaz Saray yönetimi tarafından uluslararası haber ajanslarına servis edilen fotoğraflarda Beyaz Saray’ın yeni sakini resmen tanıtıldı.

Biden ailesinin kediye Willow adını verdiği duyuruldu. First Lady tarafından 2020 yılında bir batı Pennsylvania’daki bir çiftlikte bulunan gri ve beyaz renkli kedinin sağlıklı olduğu belirtildi.

Jill Biden’ın memleketi Willow Grove’dan esinlenilerek bu adın verildiği kaydedildi. Konuyla ilgili açıklamada, “Willow, Dr. Biden’ın 2020 seçim kampanyasında kendini sevdirdi ve seçim kampanyası konuşması sırasında sahneye atladı. İkisi arasında kısa sürede bir bağ oluştu” denildi.

Köpekleri Champ’in ölmesi ve Major’un da ayrılması sonrasında geçen ay sahiplenilen Commander isimli Alman kurduna arkadaş olan Willow, 2009 yılından beri Beyaz Saray’da kalacak ilk kedi oldu. Dönemin ABD Başkanı George W. Bush’un da India isimli bir kedisi vardı.

31/01/2022

Keditörün Önerisi

Flamingo

28.09.2021

Flamingolar uzun ince bacaklara sahip ve esnek uzun bir boynu olan, genelde pembe tüylü ...

Kediler Alemi

İlginç Kedi Davası

17.03.2023

ABD'nin Bellevue kentinde yaşayan bir kadın, bir başkasının mülküne izinsiz girdiği ...

Benim Antidepresanım Kedi

25.05.2023

Modern dünyanın getirisi kaçınılmaz stresle başa çıkmak bir kedi kadar yakınınızda. ...

Selkirk Rex

04.03.2022

Kıvırcık tüyleriyle dikkat çeken Selkirk Rex cinsi kedilerinin, bıyıkları bile ...