YENİLER >

Kahraman Kedi

Kahraman Kedi

Yavru kediyken bir kutuda nehre atılan kedi, onu kurtaran ve evine alan sahibinin epilepsi nöbetlerini tahmin etme yeteneği nedeniyle ulusal bir kahraman olarak aday gösterildi.

Tee Cee'nin sahibi Michael Edmonds, karmaşık bir hastalık olan epilepsiye sahip ve herhangi bir uyarı olmaksızın nöbet geçirebiliyor. Ama şimdi Tee Cee yanına oturup yüzüne baktığında, yaklaşmakta olan bir epileptik kriz konusunda sahibini uyarıyor.

Michael Edmonds "İlk yaptığında bir kereye mahsus olacağını düşündüm" dedi. "Ama o zamandan beri nöbetleri hissediyor gibi görünüyor."

İlk sahibi tarafından bir kutu içinde nehire atılan Tee Cee, onu kurtaran yeni sahibinin yanından ayrılmıyor. Tee Cee, Kedileri Koruma hayvan refahı yardım kuruluşu tarafından düzenlenen Yılın Kurtarma Kedisi ödüllerinde Kahraman Kedi unvanı için listelenen dört kediden biri. Kazanırsa, Yılın Kurtarma Kedisi genel unvanı için de sıraya girecek.

Erken uyarı

Tee Cee'yi aday gösteren Samantha Laidler, sadık kedinin üvey babası için bir can simidi haline geldiğini söyledi. "Üvey babamın epilepsisi ve diğer sağlık sorunları var ve herhangi bir uyarı vermeden nöbet geçirebileceği için kendi başına dışarı çıkamıyor.

"Tee Cee'nin nöbet geçirmeden önce üvey babama bakmaya başladığını ve ardından bir şeylerin yolunda olmadığını bildirmek için anneme koştuğunu ve bir erken uyarı sistemi olarak hareket ettiğini fark ettik. "Yardım geldiğinde, Tee Cee bilinci yerine gelene kadar Michael'ın yanından ayrılmıyor.

Daha yavruyken zor şeyler atlatan Tee Cee, hayatının kalanına kahraman olarak devam ediyor.

Keditörün Önerisi

Kediniz Kaç Yaşında?

22.06.2021

Kedicilerin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin ...

Kediler Alemi

Hayvanlar Aşık Olur Mu?

27.08.2021

Aşık olmak insanlara has bir duygu mudur? Hayvanlar aşık olabilir mi? Bilim insanları ...

Kediniz Hiperaktif Mi?

07.07.2021

Hiperaktif, yerinde duramayan, oyun oynamaktan sıkılmayan çok hareketli bir kediniz mi ...

Birman Kedisi

05.05.2021

Tüm dünyada özellikle Avrupa ülkelerinde herkes tarafından bilinen Birman Kedisi, ilk ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER