YENİLER >

Kim demiş kediler bebeklere zarar verir diye? - Nurşah Şentürk

Kim demiş kediler bebeklere zarar verir diye? - Nurşah Şentürk

Sizlere her yazımda sinir bozucu olaylardan bahsediyordum. Bu sefer böyle olmasın ve biraz gülümseyelim istedim. Beni çok duygulandıran bir tecrübemi anlatmak istiyorum.

Anlayacağınız üzere evde baktığım iki yașında diși bir kedim var, ismi Kabak. İnsanlardan pek hoșlanmaz ve mecbur kalmadıkça yanașmaz. Fakat bundan bir buçuk yıl önce çok yakın bir arkadașım olan Burcu’ya (haftada birkaç defa evimize gelir) fazla samimi davrandığını fark ettik ve çok șașırdık. Her gelișinde kucağına yatıyor, kızcağız yerinden kalksa paçalarına yapıșıp o nereye giderse oraya gidiyor, karnında uyuyor ve Burcu’nun yüzüne manalı manalı miyavlıyordu. Biz de bu durumu çok sık gidip gelmesine bağlıyorduk (ișin gerçeği Kabak bize bile bu kadar samimi davranmıyordu.)

Birkaç hafta sonra Burcu’nun bebek beklediği öğrendik. Sanırım henüz kendisi bile hamile olduğunu bilmeden, benim kızım bunu bize anlatmaya çalıșıyordu. Bilimsel olarak açıklanabilir bir șey mi bilmiyorum. Ama ben eminim. Bu arada belirtmekte fayda var, arkadașımla çok yakın oturduğumuz için Kabakla birlikte onun evine gittiğimiz zamanlar da oluyor, hatta tatile falan gittiğimizde Kabak onlarda kalıyor. Bu yüzden, bebek eve gelmeden Kabak’ı bebeğin eșyalarıyla hașır neșir ettik. Yatağını, bezlerini, pudrasını kısacası odadaki her șeyi koklattık.

Bebeğimiz eve geldikten sonra sık sık ziyaretine gittik. İlk gidișimizde bizim kız, bebeği iyice kokladı ve çok sevdi. Odasının kapısında bekliyor, daha biz uyandığını anlamadan o miyavlayıp haber veriyor, ağladığında bașında bekliyordu. Mucize gibi... Ama bu ziyaretlerimiz sırasında ufak da olsa yașadığımız bir olaydan bahsetmek istiyorum. Ziyaretimiz esnasında evde olan bir teyze “Aman o kediyi uzak tutun çocuktan, boğar vallaha” dedi. Boğmak mı?

Kendisine en güzel cevabı Kabak verdi. O da kadından hoșlanmamıș olacak ki, bebeğin kapısına dikildi ve kadını içeri almadı, bir tıslaması vardı ki görmeniz lazımdı. Kadın bebeği görmek istiyor, Kabak izin vermiyor. Arkadașım Burcu bebeği dıșarı çıkarmakta buldu çareyi, tam kadının kucağına verecekken, bizim ufacık tefecik kedimiz kaplan kesilip, teyzenin elini tırmaladı. E bunun üzerine teyze olay yerini terk etti. Giderken kediler hakkında söylenerek gitti.

Șimdiler de bebeğimiz büyüdü ve emekliyor. Ağladığında annesi bize getiriyor. Kabak ile beraber oyun oynuyorlar (ikisi de dört bacaklı) İșin en güzel yanı ise, yorulduklarında yan yana, bazen üst üste yatıp uyumaları. Görülebilecek en güzel sahnelerden...

Keditörün Önerisi

Engelli Bir Kediyle Yaşam

08.10.2021

Bazı kediler doğuştan, bazıları ise sonradan bir kaza veya travma sonucu meydana gelen ...

Manavgat’a Yardım Eli

30.07.2021

Manavgat yangın felaketine seyirci kalamayan Animallia Hayvan Hastanesi ekipleri bölgeye yardım ...

Kedi Çığlığı Nedir?

28.06.2021

Kedilerin adeta çığlığı andıran fazla yüksek sesle miyavlamalarına ‘vokalizasyon’ ...

Kediler Alemi

Kediler Ağlar Mı?

12.09.2021

Kediler de tıpkı insanlar gibi duygularını belli etmek için birçok yöntem kullanır. ...

Geveze - Tuğba Sancak

08.04.2021

İlayda, babasının tayini çıktığı için başka bir okula gitmek zorunda kaldı. Eski ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER