Muhabbet Kuşu Eğitimi

Muhabbet Kuşu Eğitimi

Muhabbet kuşları varlıkları ile hayatımızı güzelleştiren, kendilerine has özellikleri ile günümüze neşe katan canlılardır. Muhabbet kuşu nasıl eğitilir? İlk olarak aklımıza gelecek sorulardan bir tanesi oluyor.

Muhabbet kuşu bakımı oldukça kolay ve zevkli olduğundan evden uzak kaldığınızda onunla ilgilenmek için sabırsızlanacaksınız. Muhabbet kuşları sahibine kolay alışan sıcakkanlı kuşlardır. Sahibine son derece sıcak davranan bu tatlı can ile kolayca arkadaş olabilirsiniz. Aklınızdan “Muhabbet kuşu kaç günde alışır?” sorusu geçiyorsa sorunun cevabı çok kolay! Muhabbet kuşunun size alışması yine size bağlı. Muhabbet kuşunuza zaman ayırır, onunla ilgilenirseniz kısa sürede size alışacaktır.

Eviniz alışan muhabbet kuşu eğitimi için güneş alan bir alanı tercih etmeniz kuşunuzun daha rahat etmesini sağlayacaktır. Kesinlikle sessiz ve karanlık bir ortamı tercih etmemeniz gerekir. Kuşunuzun yemini ve suyunu her gün mutlaka değiştirmeniz gerekir. Yeni aldığınız muhabbet kuşunun eve alışma sürecinde 1-2 gün beslenmeyi reddetmesi mümkündür.

Kelime Ezberleme Eğitimi


Muhabbet kuşu besleyenler kuşun daha fazla kelime telaffuz etmesi için bu durumda kelimeleri ezberlemesi gerekir. Vereceğiniz eğitim ile muhabbet kuşu kelime ezberleme konusunda cinsiyetine göre daha fazla kelimeyi ezberlemesini sağlayabilirsiniz.   Elinize çıkarken “çık” inerken “in” komutunu verdiğiniz sırada minik dostunuz bu iki kelimeyi öğrenerek konuşmaya başlayacaktır. Muhabbet kuşu alıştırma sesleri olarak  “Çık” ve “in” kelimelerinden sonra zamanla kendi istediğiniz kelimeleri de öğretebilirsiniz. Erkek kuşlar 100 kelimeye kadar ezber yapabileceği için bu durumda kuşunuzun cinsiyetinin erkek olması halinde istediğiniz sayıda kelime öğrenebilirsiniz.

 

11/11/2021

Keditörün Önerisi

Kediler İş Başında!

13.05.2021

ABD'nin Chicago şehrindeki fare istilası sorununu çözmek bir hayvan barınağındaki kediler ...

Kedilerin Koku Alma Duyusu

01.09.2021

Kedilerin burun izleri, tıpkı insanların parmak izleri gibi farklıdır. En önemli duyu organı ...

Kediler Alemi

İran’da Kedi Müzesi

29.04.2022

İran'ın başkenti Tahran'da farklı cinsteki kedilere ev sahipliği yapan kedi müzesi, ...

Nazar - Ferhan Yüksel

15.02.2021

Kedinizin genel beden tipini, potansiyel hastalıklarını ve ilerleme derecesini gözlerinden ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER