Kilolu Kedi Nasıl Zayıflatılır?

Kilolu Kedi Nasıl Zayıflatılır?

Günümüzde ev kedilerinde obezite gibi sağlık sorunlarına sık rastlanır. Özellikle hareketsiz kalan kedilerde aşırı kilo alma eğilimi görülebilir. Kedinizin kilo vermesi gerektiğini düşünüyorsanız bunu onun için de kendiniz için de zor olmayacak yöntemlerle yapmanız en iyisi olacaktır.

Birkaç altın kuralla kedinizin fazla kilo almamasını sağlayabilirsiniz. Onu aktif tutun, doğru yiyeceklerle besleyin ve fazla beslemekten kaçının.

Aldıkları kalori miktarını azaltmak, diyet sırasındaki açlık hissini yönetmek ve formülün tamamını dengelemek için gerekli besin miktarını ayarlamanız gerekir. Bu, kedinizin dengeli bir diyetle düzgün bir şekilde beslenmesini, tok ve doymuş hissetmesini sağlamaya yardımcı olur ve sağlanan enerji seviyesini önemli ölçüde azaltır. Kedinizin normal mamasını daha az vermeniz kilo vermesini kolaylaştıran etkili bir yol değildir. Bazı durumlarda bu, kediler için tehlikeli olabilir çünkü temel besin maddelerinden mahrum kalmalarına neden olur. Kedinizin su içmesi içinde daima taze su ikram etmelisiniz. Kedinizin sindirime yardımcı olacak şekilde yeterince su içmesini sağlar. En doğru diyet programını uygulamak için hekiminizden yardım almalısınız.

Kedinizin kilosuna bağlı olarak başlangıçta oyun oynaması zor olabilir. Ancak, oyunu kademeli biçimde günlük rutinine eklediğinizde, egzersiz yapmasına yardımcı olarak fazla kalorilerini yakmasını sağlayabilirsiniz. Akşamları onunla koşturmalı, enerji harcayacağı oyunlar oynayabilirsiniz. Evinizi pek çok oyuncak ve oyun alanı ile düzenleyerek kedinizi aktif olmaya teşvik edebilirsiniz.

15/03/2023

Keditörün Önerisi

En 'Kedici Ülkeler'

24.07.2021

World Atlas'ta yayınlanan bilimsel bir istatistikte, dünyada ki kedileri evcil hayvan olarak ...

Kelebekler

29.09.2021

Kelebekler; narin, sevimli ve rengarenk halleriyle görenleri kendilerine hayran bırakan o güzel ...

Kediler Alemi

Kedilerde Hamilelik

24.03.2023

Hamilelik süresi 57 ile 67 gün arasında değişiklik gösteren kedilerin, hamile kalma yaşı ...

Kediler Regl Olur Mu?

04.09.2022

Bir dişi kediniz varsa, en merak edilenlerin başında kedilerin regl olup olmadığı gelir.Peki, ...