Sevimli Hırsız “Keith”

Sevimli Hırsız “Keith”

Keith isimli bir kedi yaşadığı mahallede yetenekli bir hırsız olarak kabul ediliyor. Sevimli kedi komşularının ve çevrede bulunanların dışarıda bıraktıkları malzemeleri sahiplerine getiriyor. Yeni Zelanda'da yaşayan kedinin sahipleri ise, çalınan eşyaların ait olduğu kişilere ulaşması için kapılarının önündeki plastik kutuda sergiliyor.

3 yıl öncesinde çevresinde gördüğü eşyaları evine getirmeye başlayan Keith ismindeki kedi hırsızlık becerileri sayesinde yerel olarak tanındı. Sahipleri David ve Ginny Rumbold çifti, kedilerinin yakın zamanda eve bir nargile seti ve beyaz dantelli bir iç çamaşırı getirdiğini söyledi. Her geçen gün eve getirdiği eşyaların çeşitleri ve sayısının değiştiğini söyleyen çift, gerçek sahiplerini bulmak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Tek tek komşularını dolaşarak eşyalarını kaybedip kaybetmediğini soran ikili yeni bir yöntem geliştirdi. Kayıp eşyaları kapılarının önünde bulunan bir kutuya yerleştiren ikili insanların onları görebilmesi için sergiliyor.

"KİMSE ŞİKAYET ETMİYOR"

Ginny, komşularının durumdan şikayetçi olmadığını ve kleptomanisinden rahatsız olmaktan çok eğlendiklerini söyledi. Kedinin kimseye fark ettirmeden eşyalarını alabilmesi komşuları için de bir oyuna dönüştü. Ginny ve David’in komşuları kediyi suç üstü yapabilme konusunda adeta yarışa girdi.

Keditörün Önerisi

Ne Kadar Kedicisiniz?

06.03.2021

Bir internet sayfasında kedilerle ilgili ilginç bilgilerle olan test görünce, doğru ...

Kediler Alemi

Kediler Kıskanır Mı?

13.08.2021

Kediler, evde yaşayan insanların her birine farklı şekilde davranırlar. Evdeki insanları ...

Evdeki Tehlike

26.04.2021

Birçok kedici, antifriz, zehirli bitkiler ve bazı yiyecekler gibi evcil dostlarımıza ...

Beyaz Saray'a Kedi Geliyor

28.11.2020

ABD’de 3 Kasım tarihindeki başkanlık seçimlerinde ipi göğüsleyen Demokrat aday Joe Biden ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER