YENİLER >

Neden Kedi Dergisi? – S. Tarkan Özçetin

Neden Kedi Dergisi? – S. Tarkan Özçetin

İnsanlar kedileri ya çok sever ve tutku ile bağlanırlar ya da onlardan korkar ve nefret ederler. Bu iki duygunun ortası pek yoktur. Kedilerle yaşayıp onlara hayran olmamak imkansızdır. Kedi tutkusu, insanların dünya görüşünden, gündelik hayatlarındaki davranışlarına, dostluklarına kadar her şeylerine etki eder. Vazgeçilmez ve bağımlılık yapacak kadar etkilidir kedi sevgisi. Diğer insanların anlayamadığı bu özellikler, insanı kedici yapan ve onlardan farklı kılan temel unsurlardır. İşte biz kedisi olan ve yukarıda tanımlamaya çalıştığımız kedici olanların dergisi olarak yayın hayatına başlamanın mutluluğu içindeyiz.

Kedi ve kültür dergisi adı altında zorlu bir serüvene başladığımızın bilincinde olmakla beraber kedicilerin desteğini yayına başlarken içimizde hissettik. Ne de olsa bizde kediciyiz ve her zaman dört ayak üstüne düşeriz. İlk sayısı karşınızda olan dergimiz bundan sonra iki ayda bir sizlere ulaşacak. Bu süre içinde dergimiz ile ilgili görüş, öneri ve düşüncelerinizi mutlaka bize iletmenizi diliyoruz. Önümüzdeki sayılarda tüm kedicileri kapsayan bir birliktelik için dergimizde hepimizin yazılarının olmasını istiyoruz. Yazılarını ve resimlerini bizlerle ve okurlarımızla paylaşmak isteyen için tüm kedicilere dergimizin kapıları sonuna kadar açık olacaktır.

Dergimizin yapısı sizlerin istekleri doğrultusunda şekillenecek ama asla kedici çizgimizi bozmayacağız. Sevgili kedici dostlarımız bu dergiyi baştan sona okumanızı diliyoruz. Tamamen amatör ruhla yayınladığımız bu ilk sayıda bir çok hatamızın olması kaçınılmazdı. Ancak bizi değerlendirirken profesyonel bir dergi olarak değil yüreklerinde kedi sevgisi taşıyan gerçek amatörlerin çabasının ürünü olarak bakmanızdır.

Bu ilk sayıya göstereceğiniz ilginin ilerleyen sayılarda da sürmesi ve 2008 yılının hepimiz için sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl olmasını dileriz.

0Kedici sevgi ve saygılarımla 

Keditörün Önerisi

Kedici Rutini

21.07.2021

Kediciler gün içinde kedisine nasıl vakit ayırmalı, neler yapmalı, bir gününü minik ...

Kediniz Hiperaktif Mi?

07.07.2021

Hiperaktif, yerinde duramayan, oyun oynamaktan sıkılmayan çok hareketli bir kediniz mi ...

Kediler Alemi

Kedimin Kilosu Normal Mi?

15.07.2021

Kedim çok zayıf yada çok kilolu, ideal kilosu ne olmalı? Dediğinizi duyar gibiyiz. Kediciler ...

5 Farklı Kedi Kişiliği

18.05.2021

Söz konusu kediler olduğunda çoğu insan tek bir basmakalıp karakterleri olduğunu düşünür. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER