‘Tarım Cebimde’ Uygulamasına Evcil Hayvan Modülü

‘Tarım Cebimde’ Uygulamasına Evcil Hayvan Modülü

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, tarımsal üretimle ilgili iş ve işlemlerin, cep telefonu üzerinden tek tuşla yapılabilmesine imkân sağlayan ‘Tarım Cebimde’ mobil uygulamasına, ‘Balıkçılık’, ‘Evcil Hayvanlar’ ve ‘Kent Tarımı’ modülleri de eklendi. Yeni versiyona eklenen ‘Evcil Hayvanlar’ modülü üzerinden kullanıcılar, aşılar dahil tüm bilgilere erişebilecek ve mikroçipli ev hayvanı kaybolan kullanıcılar kayıp bildiriminde bulunabilecek.

Bakanlık Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğünün kendi personel ve iç kaynaklarıyla geliştirdiği uygulamada bugüne kadar ‘Bitkisel Üretim’, ‘Hayvansal Üretim’, ‘Desteklemeler’, ‘e-Devlet Hizmetleri’, ‘Destek Takvimi’, ‘Eğitim ve Yayın’ ile ‘Faydalı Bilgiler’ gibi ana başlıklarda hizmetler veriliyordu.

Yeni versiyona eklenen ‘Evcil Hayvanlar’ modülü üzerinden kullanıcılar, aşılar dahil tüm bilgilere erişebilecek ve mikroçipli ev hayvanı kaybolan kullanıcılar kayıp bildiriminde bulunabilecek. ‘Balıkçılık’ modülü üzerinden ise, ‘Ruhsatlarım’, ‘Belgelerim’, ‘Arıza Bildirimi’ hizmetleri alınabilecek. ‘Tarım Cebimde’yi kullananlar da, bugünden itibaren ‘Kent Tarımı’ ile ilgili bilgilere de tek bir tuşla ulaşabilecek. Mobil uygulamanın ‘Orman’, ‘Su’ ve ‘Doğa’ gibi konularda bilgi, duyuru, iş/işlemler içeren yeni modüllerin de eklenmesi için çalışmalar sürüyor. Kent tarımına ilgi duyan tüm vatandaşlar, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen destekleri ve bunlara ne şekilde ulaşabileceklerini bu modül üzerinden takip edebilecek.

12/04/2023

Keditörün Önerisi

Roller Farklı Oyun Aynı

23.05.2022

Bu cennet vatanda sağcı solcu, alevi sünni, Türk Kürt, ayrımcılığı on binlerce can aldı. ...

Kediler Alemi

Kedilerin Ruh Halleri

10.09.2022

Kediler davranışlarıyla ruh hallerini belli ederler. Kediler, çok çeşitli temel duygulara ...

Palyaço Balığı

12.09.2021

Kayıp Balık Nemo'dan tanıdığımız Palyaço balıklarının şaşırtan özellikleri olduğunu ...

Muhabbet Kuşu Eğitimi

11.11.2021

Muhabbet kuşları varlıkları ile hayatımızı güzelleştiren, kendilerine has özellikleri ile ...