YENİLER >

Sokak Kedisi Bob - Ahmet Alper Yüksel

Sokak Kedisi Bob - Ahmet Alper Yüksel

Sokaklarda yaşayan ve müzisyenlik yapan James Bowen'ın, yaralı bir sarman ile karşılaşması sonucu hayatının ne denli değiştiğini konu alan bu yazıda, gerçek bir hayat hikayesi üzerinden, tesadüfi bir karşılaşma ve sıcak bir yakınlaşmanın bir insanın hayatında neleri değiştirebileceğine tanıklık edeceksiniz.

Çalkantılı bir aile geçmişine sahip olan ve sürekli taşındıkları için okul ve çevreye adaptasyon sorunu yaşayan James Bowen'a o yıllarda dikkat eksikliği, hiperaktivite ve bipolar bozukluk teşhisleri konmuştur. Uyuşturucu bağımlılığı ise sokakta başlamış, daha sonra da bir evsiz olarak hayatına devam etmiştir. Hayatını Londra sokaklarında müzisyenlik yaparak devam ettirmeye çalışan James Bowen, bir rehabilitasyon merkezine giderek bağımlılığından kurtulmak için bir programa yazılmıştır. Daha sonra yiyecek alacak parası bile bulunmayan James, yaralı bir sarmanla karşılaşmış ve onu iyileştirmek için elinden geleni yapmıştır. İsminiyse ''Bob'' koymuştur. Bob sağlığına kavuştuğundaysa onu yeniden özgürlüğe bırakmış ancak vefa sahibi sarmanın kendisinden ayrılmaya hiç niyeti olmadığını görmüştür. Dahası Bob, kendisine yeniden hayat veren bu adama, kendisi de yeniden bir hayat vermeye niyetlenmiştir.

O günden sonra James, bir gitarla beraber Londra sokaklarında müzisyenlik yapmaya devam ederken yanında dostu Bob'u da götürmeye başlar. Sokaktan geçen insanlarsa, sırf Bob ilgilerini çektiği için James'e daha çok parça çaldırmaya, karşılığında ona daha çok para vermeye başlar. Bob ile beraber sokaklarda müzisyenliğe devam eden James'in hayatı öncesinde hayal edemeyeceği derecede değişmeye başlamıştır. Uyuşturucu bağımlılığından da tamamen kurtulan James, artık insanların gözündeki evsiz ve bağımlı imajından kurtulmuştur. Bu sırada Bob ve James’in videoları milyonlarca kişi tarafından izlenmekte, sosyal medyada paylaşımlar yapılmaktadır. Böylelikle ikili tüm dünya tarafından hızla tanınır ve yayınevlerinden bir kitap yazmak üzere teklif bile alırlar!

James ise bu teklifleri değerlendirir ve yazdığı kitap ''A Street Cat Named Bob'' adıyla yayımlanır. Daha sonra ikili adına filmler de çekilmiş ve ikili, televizyondaki pek çok programdan teklif almıştır.

James ise tüm bu olanları ''Hayatta kimsem ve hiçbir şeyim yoktu. Bomboştum. Bob bana sorumluluk almayı ve sevilmeyi öğretti. Onun sayesinde hayata tutundum, o benim her şeyim.” sözleriyle özetlemiştir.

Tüm bu hikayenin kahramanı Bob ise 2020 yılında, 14 yaşındayken hayatını kaybetmiştir. Ancak onun kalplere dokunan bu hikayesi, James gibi pek çok insana umut vermektedir. Çoğu insanın arkasında hiçbir iz bırakmadan göçüp gittiği bu dünyada Bob, arkasında bir kedi olarak asla silinmeyecek izler bırakmıştır.

Keditörün Önerisi

Flamingo

28.09.2021

Flamingolar uzun ince bacaklara sahip ve esnek uzun bir boynu olan, genelde pembe tüylü ...

Mia'nın Sevgi Dolu Hikayesi

28.05.2020

Trabzon'da "Golden" cinsi 6 yaşındaki "Mia" isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip ...

Kediler Alemi

Kedilerin Yaşam Evreleri

10.10.2021

Kedinizin hayatın hangi aşamasında olduğunu hiç merak ettiniz mi? Kedilerin yaşam ...

Sadece Sevgi...

02.02.2021

Shafieva Svetlana Nikolaevna Kırgızistan’da yaşayan bir felinolog... Kırgızistan’daki ...

Sezgin Kaymaz ile Söyleşi

02.07.2020

“Okuyan toplumların evinde daha çok hayvan var, daha hoşgörülü, daha barışseverler ve ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER