Bodrumda Alevlerin Arasından Kurtarıldı

Bodrumda Alevlerin Arasından Kurtarıldı

Veteriner Hekim Elif Yücelen ‘’ Anne bir köpeğimiz yangından yavrularıyla beraber kurtarıldı. Annenin ve bebeklerin durumu iyi”

Muğla Bodrum’da Yücelen Hayvan Hastanesi kurucusu Veteriner Hekim Elif Yücelen, iki gün önce Güvercinlik’te başlayan yangının söndürüldüğünü ancak Umurça mahallesinde başlayan yangının hala kontrol altına alınamadığını bildirdi. Yanan ormanlık alandan kurtarılan canlar Yücelen Hayvan Hastanesi ve çevre hastanelerde tedavi altına alındı.

Şu an hastanede tedavisi devam eden 10 yaralı canın bulunduğunu söyleyen Veteriner Hekim Elif Yücelen; “ Hastanemize yüksek vücut ısısıyla gelen hayvanların tedavilerine devam ediyoruz. Duman ve külden etkilendikleri için temizlendiler ve oksijen desteği sağlandı. Anne bir köpeğimiz yangından yavrularıyla beraber kurtarıldı. Annenin ve bebeklerin durumu iyi” dedi.

Hayvanseverlerin yangından kurtardıkları canlılar için ilk müdahalenin önemli olduğunu vurgulayan Yücelen; hayvanların su ve klimalı ortamla desteklenerek vücut ısılarının normalleştirilmesinin önemli olduğunu iletti.

Yücelen Hayvan Hastanesi’nin İzmir şubesi, daha önce İzmir’de gerçekleşen depremde de 7 gün 24 saat boyunca ücretsiz hizmet vermişti. OHHAD üyesi Yücelen Hayvan Hastanesi gibi tüm üye hastanelerde de yangından zarar gören canlar ücretsiz olarak tedavi edilecek.

01/08/2021

Keditörün Önerisi

Kedici Ol, Terk Etme!

19.07.2021

Bazı insanlar, kedici olmanın ona ömür boyu huzurlu, güvenli ve sevgi dolu bir ortam ...

Kediler Alemi

Toksik Oyun

12.06.2023

Oyuncu kedilerin en sevdiği oyuncaklardan biridir evde duran bitkiler. Oyunun dozunu kaçıran ...

Kedilerde Pika Sendromu

12.01.2023

Pika sendromu bir çeşit yeme bozukluğudur. Bu sendrom sadece kedilerde değil, köpeklerde ...