YENİLER >

Bodrumda Alevlerin Arasından Kurtarıldı

Bodrumda Alevlerin Arasından Kurtarıldı

Veteriner Hekim Elif Yücelen ‘’ Anne bir köpeğimiz yangından yavrularıyla beraber kurtarıldı. Annenin ve bebeklerin durumu iyi”

Muğla Bodrum’da Yücelen Hayvan Hastanesi kurucusu Veteriner Hekim Elif Yücelen, iki gün önce Güvercinlik’te başlayan yangının söndürüldüğünü ancak Umurça mahallesinde başlayan yangının hala kontrol altına alınamadığını bildirdi. Yanan ormanlık alandan kurtarılan canlar Yücelen Hayvan Hastanesi ve çevre hastanelerde tedavi altına alındı.

Şu an hastanede tedavisi devam eden 10 yaralı canın bulunduğunu söyleyen Veteriner Hekim Elif Yücelen; “ Hastanemize yüksek vücut ısısıyla gelen hayvanların tedavilerine devam ediyoruz. Duman ve külden etkilendikleri için temizlendiler ve oksijen desteği sağlandı. Anne bir köpeğimiz yangından yavrularıyla beraber kurtarıldı. Annenin ve bebeklerin durumu iyi” dedi.

Hayvanseverlerin yangından kurtardıkları canlılar için ilk müdahalenin önemli olduğunu vurgulayan Yücelen; hayvanların su ve klimalı ortamla desteklenerek vücut ısılarının normalleştirilmesinin önemli olduğunu iletti.

Yücelen Hayvan Hastanesi’nin İzmir şubesi, daha önce İzmir’de gerçekleşen depremde de 7 gün 24 saat boyunca ücretsiz hizmet vermişti. OHHAD üyesi Yücelen Hayvan Hastanesi gibi tüm üye hastanelerde de yangından zarar gören canlar ücretsiz olarak tedavi edilecek.

Keditörün Önerisi

Kaplumbağalar

13.08.2021

Kaplumbağalar sırtındaki kalın kabukla dikkatleri üzerine çeken canlılardır. ...

Kediler Alemi

Kedili Filmler

08.08.2021

Bugün 8 Ağustos Uluslararası Kedi Günü. Bizde sizler için bugün kedinizle izleyeceğiniz ...

Kedilerin Dolunay Korkusu

08.01.2021

Yapılan bir araştırmaya göre, kedilerin başına dolunay dönemlerinde ayın diğer ...

Yeni Yazarımız Emek Ekşi

16.10.2020

1997, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden bu temmuz ayında ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER