İlgi Çekmek İçin Ölü Taklidi Yapan Kedi: Lolly – Doğa Şimşek

İlgi Çekmek İçin Ölü Taklidi Yapan Kedi: Lolly – Doğa Şimşek

14 yaşındaki Lolly adlı kedi, ölü taklidi yapmak için evinin dışındaki yola uzanarak komşularını kandırmaya devam ediyor. Sahibi Lolly’nin bu tuhaf şakasıyla komşuları arasında ünlendiğini söylüyor.

Lolly’nin sahibi komşularına kedinin ölmediğini sadece onların ilgisini çekmek için ölü taklidi yaptığını sürekli hatırlatıyor.

Kedi Lolly, bir gözü kapalı ve dilini dışarı çıkararak yolda hareketsiz yatıyor ve sürücüleri trajik bir kaza sonucu öldüğünü düşünmeleri için kandırıyor.

İki çocuk annesi olan Lesley Southam, yaramaz kedisi Lolly’nin sadece bir miktar ilginin peşinde olduğunu söylüyor ve hatta Banbury'deki komşularını Lolly’nin davranışları hakkında uyarmak için posta kutularına gönderilecek bir broşür bile hazırladığını ekliyor.

47 yaşındaki Lesley Lolly için, "İnsanları ve onların ilgisini çekmeyi seviyor" diyor ve ekliyor, "Bilerek yola yatıyor ki insanlar onun öldüğünü sanıp onu kontrol etmeye gelsinler.”

“Semtte herkes Lolly’i tanır, tam anlamıyla bir ünlü.”

14 yaşındaki Lolly'nin bilinen tek şakası bu değil, çünkü sık sık yabancıların arabalarının içine atlıyor ve ofislere girerek sanki evindeymiş gibi kendini rahat ettiriyor.

Kedi Lolly’nin bu şakasını anlatmak için hazırlanmış olan broşürde, ölü taklidi yaptığı fotoğrafı var ve altında da “Merhaba, benim adım Lolly. En sevdiğim şey, insanlar ve yol kenarında ölmüş gibi davranmak. Aynı zamanda biraz yaşlı ve de düşüncesizim. Buradaki işletmeler ve veteriner hekimler sahibimi tanıyor. Ama eğer gerçekten endişeleniyorsanız annemi arayın. Ayrıca araçlara bindiğim de biliniyor,” yazıyor.

Sahibi Lesley, oluşturduğu bu broşürün altına Lolly için endişelenen kişilerin iletişime geçmesi için cep telefonu numarasını da ekledi.

Kaynak: Mirror.co

12/08/2020

Keditörün Önerisi

Meraklı Şimal - Nuray Erman

14.07.2022

Bu kadın benden ne istiyor anlayamadım bir türlü. Beni aldı ensemden tuttu o hiç sevmediğim ...

Kediler Alemi

Saklı Kalmış Cennet

13.11.2020

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Kıbrıs Köyü Kanyonu, doğal güzelliğiyle büyülüyor. ...

Bu Mama Bozuk Mu?

29.12.2022

Raf ömrü olan kedi mamalarının, bozuk olup olmadığını anlamanız kedilerin sağlığı ...

Kedilerin Dolunay Korkusu

19.08.2022

Araştırmacılar ay döngüsüne göre köpek ve kedi acil durum ziyaretlerinin sıklığını ...

Kedilerde Hiperaktiflik

08.12.2022

Yerinde duramayan, oyun oynamaktan sıkılmayan çok hareketli bir kediniz mi var? Akşamları tv ...

5 Tekir Kedi Türü

21.10.2022

İnsanlar kedilerin çoğuna tekir cinsi derler. Ancak tekir bir kedi cinsi değil, üzerinde ...