“Nedensiz Sevgi” - Dr. Tarkan Özçetin

“Nedensiz Sevgi” - Dr. Tarkan Özçetin

Cüneyt’in anısına..

Nasıl yani öyle bir şey var mı? Olmalı mı bilmiyorum ama var. Var olduğunu da çok iyi biliyorum çünkü sonuna kadar yaşıyorum. Bunu bana hissettiren birisi var ve onun için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Ben birisini, bir şeyi nedensiz sevebilir miyim bilmiyorum ama çok zor. Şöyle bir düşünüyorum hayır hiç kimseyi, hiçbir şeyi hayatımda nedensiz sevmedim, sevmiyorum. Annemi, babamı seviyorum, sevmemek olabilir mi? Olsa da nereye kadar?  ben onların onlar benim bir parçam. Zaten sevmemek insanın kendini inkarı olur. Kardeşim, karındaşım yani dünyada genetik olarak bana en yakın kişi, ötesi var mı? ne olursa olsun onu da seviyorum. Ya aşık olduğum, hayatımı paylaştığım, emanet ettiğim kadın, çocuklarımın annesi nasıl sevilmez ? Ve çocuklarım, gururum, yaşam enerjim, her şeyim, dünya bir yana onlar bir yana değil mi? Dostlarım, sayıları az olan (zaten öylesi makbul) ama gerçek kötü gün dostları, sevilmez mi? Vatanım, milletim, devletim, beni ben yapan atalarım, yapmaktan çok zevk aldığım işim, hayvanlar, tüm canlılar ve onları yaratan Tanrı hepsini seviyorum. Ama nedensiz değil.

Yukarıda saydıklarımın bazıları karşılıksız sevgi olabilir ama hiçbirisi kesinlikle nedensiz değil. O ayrı bir şey. İşte onu bana hissettiren kişiyi size anlatmaya çalışacağım. 

Düşünüyorum beni sevmesi için hiçbir neden bulamıyorum. Aramızda hiçbir kan bağı yok. Karşılaştığımız günden beri temel ihtiyaçlarının hiçbirisini direkt ben karşılamadım. O tür işlerle hep benim dışımda birileri ilgilendi. Zaten yapmayacağımı bildiği için benden bir şey istemez. Çok gururludur. Aramızda asla menfaat ilişkisi olmadı. Hatta bazen işim gereği canını bile yaktığım zamanlar oldu. Ama o aldırmadı. Çok sevdiği evini bile değiştirmek zorunda kaldım umursamadı. Alışmakta zorlandığı yeni yerinden istese çekip giderdi, gitmedi. Ekmeğini de taştan çıkarırdı ama yapmadı terk etmedi. Oysaki civarda girip çıktığı birçok ev ve onunla daha çok ilgilenecek bir sürü hayran kitlesi oluşmuştu. Bu arada arkadaş çok yakışıklı ve karizmatiktir. İnsanları ilk bakışta etkiler ve kendine hayran bırakır. Yoğun iş temposu ve seyahatler yüzünden aylarca ilgilenemediğim, ayrı kaldığımız zamanlar oldu ama değişmedi. Bu arada küslük oldu mu oldu tabi ama hiç uzatmadı. Hep onunla benden çok daha fazla ilgilenen, seven birileri oldu. Ama o beni kimseye değişmedi.

Bu kişinin adı Cüneyt. Benim ve eşimin tek oğlu, kızlarımın kardeşi. (tanımayanlar için Cüneyt kedi ama çoğu insana değişmem) Artık hiç ayrılmamak üzere ailesiyle beraber..

Beni ve ailemi sadece ben olduğum için seven ve bana nedensiz sevmeyi öğreten Cüneyt Oğlum; ben de seni seviyorum ama benim nedenim var…

09/10/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Felsefesi - Emek Ekşi

26.07.2021

“Lütfen söyler misiniz bana, buradan hangi yola gitmem gerek?”“Bu nereye gitmek istediğine ...

Sadece Sevgi...

02.02.2021

Shafieva Svetlana Nikolaevna Kırgızistan’da yaşayan bir felinolog... Kırgızistan’daki ...

Evcil Dostunuz Güvende Mi?

06.01.2021

Kediler bizim küçük dostlarımız ailemizin bir üyesi gibi.. Ülkemizde her yıl birçok ...

Elma ve Kedinin Faydaları

13.03.2021

1-Anti-Kanser Vücudu hayat emici kanserli hücrelerden koruyan güçlü anti-kanser yeteneklerine ...

Kedim Neden Isırıyor?

05.05.2023

Kediler bazen ısırma eğilimi gösterebilir. Kediciler iyi bildiği gibi bir anda koşup ...

Kedilerin Beslenme Düzeni

24.11.2021


Kediler için beslenme sağlıklı bir hayat geçirmeleri için önemli bir husustur. Bir kap ...

Calico Kediler

23.12.2022

Sokaklarda en sık karşılaştığımız kediler arasında üç renkli olanların tekir kedilerden ...