YENİLER >

“Nedensiz Sevgi” - Dr. Tarkan Özçetin

“Nedensiz Sevgi” - Dr. Tarkan Özçetin

Cüneyt’in anısına..

Nasıl yani öyle bir şey var mı? Olmalı mı bilmiyorum ama var. Var olduğunu da çok iyi biliyorum çünkü sonuna kadar yaşıyorum. Bunu bana hissettiren birisi var ve onun için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Ben birisini, bir şeyi nedensiz sevebilir miyim bilmiyorum ama çok zor. Şöyle bir düşünüyorum hayır hiç kimseyi, hiçbir şeyi hayatımda nedensiz sevmedim, sevmiyorum. Annemi, babamı seviyorum, sevmemek olabilir mi? Olsa da nereye kadar?  ben onların onlar benim bir parçam. Zaten sevmemek insanın kendini inkarı olur. Kardeşim, karındaşım yani dünyada genetik olarak bana en yakın kişi, ötesi var mı? ne olursa olsun onu da seviyorum. Ya aşık olduğum, hayatımı paylaştığım, emanet ettiğim kadın, çocuklarımın annesi nasıl sevilmez ? Ve çocuklarım, gururum, yaşam enerjim, her şeyim, dünya bir yana onlar bir yana değil mi? Dostlarım, sayıları az olan (zaten öylesi makbul) ama gerçek kötü gün dostları, sevilmez mi? Vatanım, milletim, devletim, beni ben yapan atalarım, yapmaktan çok zevk aldığım işim, hayvanlar, tüm canlılar ve onları yaratan Tanrı hepsini seviyorum. Ama nedensiz değil.

Yukarıda saydıklarımın bazıları karşılıksız sevgi olabilir ama hiçbirisi kesinlikle nedensiz değil. O ayrı bir şey. İşte onu bana hissettiren kişiyi size anlatmaya çalışacağım. 

Düşünüyorum beni sevmesi için hiçbir neden bulamıyorum. Aramızda hiçbir kan bağı yok. Karşılaştığımız günden beri temel ihtiyaçlarının hiçbirisini direkt ben karşılamadım. O tür işlerle hep benim dışımda birileri ilgilendi. Zaten yapmayacağımı bildiği için benden bir şey istemez. Çok gururludur. Aramızda asla menfaat ilişkisi olmadı. Hatta bazen işim gereği canını bile yaktığım zamanlar oldu. Ama o aldırmadı. Çok sevdiği evini bile değiştirmek zorunda kaldım umursamadı. Alışmakta zorlandığı yeni yerinden istese çekip giderdi, gitmedi. Ekmeğini de taştan çıkarırdı ama yapmadı terk etmedi. Oysaki civarda girip çıktığı birçok ev ve onunla daha çok ilgilenecek bir sürü hayran kitlesi oluşmuştu. Bu arada arkadaş çok yakışıklı ve karizmatiktir. İnsanları ilk bakışta etkiler ve kendine hayran bırakır. Yoğun iş temposu ve seyahatler yüzünden aylarca ilgilenemediğim, ayrı kaldığımız zamanlar oldu ama değişmedi. Bu arada küslük oldu mu oldu tabi ama hiç uzatmadı. Hep onunla benden çok daha fazla ilgilenen, seven birileri oldu. Ama o beni kimseye değişmedi.

Bu kişinin adı Cüneyt. Benim ve eşimin tek oğlu, kızlarımın kardeşi. (tanımayanlar için Cüneyt kedi ama çoğu insana değişmem) Artık hiç ayrılmamak üzere ailesiyle beraber..

Beni ve ailemi sadece ben olduğum için seven ve bana nedensiz sevmeyi öğreten Cüneyt Oğlum; ben de seni seviyorum ama benim nedenim var…

Keditörün Önerisi

Hamsterlar

03.08.2021

İnsanlar tarafından fareye benzetilen aslında farklı bir tür olan Hamsterlar, büyük ...

'Arthur' Annesine Kavuştu

09.11.2020

İzmir depreminde zarar gören Egemen Apartmanı’nın ilk iki katı enkaz haline gelmişti. ...

Kediler Alemi

Barınaktan Evlat Edinmek

20.09.2021

Kimsesiz veya terk edilmiş dostlarımıza sıcak bir yuva açmak için barınakları ve sokakları ...

Karıncalar

29.08.2021

Çalışkanlıklarıyla nam salmış karıncalar, kendilerinin 10 katı ağırlığını nasıl ...

Kediler Neden Hapşırır?

19.08.2021

Kedilerin zaman zaman hapşırdıklarına hepimiz şahit olmuşuzdur.  Kediler de insanlar ...

Kedim Neden Mama İstiyor?

26.06.2021

Sizin de kediniz hep aç ve yemek yemek için miyav sesleriyle peşinizden ayrılmıyor mu? Gün ...

Kedim Neden Su İçmiyor?

10.06.2021

Kedilerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yiyeceğe, suya ve sevgiye ihtiyacı ...

Kediler Nelerden Korkar?

21.05.2021

Zaman zaman kedinizin bir şeylerden korktuğunu fark etmiş olabilirsiniz. Şimdi size kedilerin ...

Baskınlık Problemleri

18.02.2021

Sosyal olarak dengeli bir evde kediler baskınlık ilişkileri geliştirirler. Eğer kediler ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER