YENİLER >

Ankara’da Patipark Açıldı

Ankara’da Patipark Açıldı

Ankara'nın Ayaş ilçesinde ‘Patipark Hayvanseverler Derneği’ 1000 köpek kapasiteli barınak inşa etti. Derneğin kurucusu Hülya Akçal barınakta 400 köpeğe bakıldığını ve bu süreçte sahiplendirmenin çok önemli olduğunu vurguladı.

Derneğin kurucusu Hülya Akçal, Gökler mevkisinde 33 dönümlük arazi üzerinde oluşturulan "Patipark"a ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Temmuz 2020'de temelini attıkları alanı açmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

"Sahiplendirme çok önemli"


Akçal, hayvanları sahiplendirmeye büyük önem verdiklerini söyleyerek "Yüzlerce köpeğe yuva bulduk. Evet, dışarıda trafikteki insan faktöründen koruyoruz ama bizim bu 400 köpeği her gün gelip sevebilmemiz mümkün değil. Onu sahiplendirdiğimiz zaman tam kurtardığımıza inanıyoruz. O yüzden sahiplendirme çok önemli." diye konuştu.

İSTEYENLER ZİYARETTE BULUNABİLİR 


Sahiplendirme konusunda "ince eleyip sık dokuduklarını" ifade eden Akçal, hayvanları sahiplenmek isteyenler için daha önce köpek bakıp bakmadığı, nerede yaşadığı, ne iş yaptığı gibi kriterlerinin bulunduğunu açıkladı. Okullarda hayvan sevgisine yönelik eğitim verilmesi gerektiğini belirten Akçal, acil olarak hayvan hakları yasasının çıkarılmasını istedi. Akçal, çocuklarına hayvan sevgisi aşılamak isteyen ailelerin, çocuklarıyla barınağı ziyaret edebileceğini söyledi.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Mezuniyete Doğru

02.06.2021

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim ve Öğretim Programları ...

Ünlü Kediler

27.04.2021

Uzaya gönderilen ilk ve tek kedi, Fransız Felicette’dir (Astro kedi) 1963 yılında ...

Pire - Esra Bandırma

16.02.2021

İnsan popülasyonunun gün geçtikçe artıyor oluşu, dünyamızı daha kalabalık hale ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER