Hayvanseverler Müjde, Petzoo Eurasia Başlıyor!

Hayvanseverler Müjde, Petzoo Eurasia Başlıyor!

Hayvanseverlerin sabırsızlıkla beklediği, Türkiye’nin en renkli ve sevimli fuarı Petzoo Eurasia, 21Ekim Perşembe günü 8. kez kapılarını açıyor. Kedi, köpek, kuş, balık benzeri birçok evcil hayvan türüne dair en yeni ürün ve hizmetlerin sergileneceği fuarda mama, yem, oyuncak, kozmetik, bakım ürünleri, destekleyici sağlık ürünleri, kum, akvaryum, temizlik ürünleri, evcil hayvanlar için tasarlanan kıyafetler, aksesuarlar gibi çeşitli ürün ve malzemeler hayvan sahiplerinin beğenisine sunulacak. Kedi-köpek yarışmaları, çeşitli showlar, evcil hayvan defileleri, ırk yarışmaları, pet kuaförleri yarışması ve derneklerle federasyonların düzenleyeceği özel etkinlikler, AFAD kurtarma köpekleri ve K9 güvenlik köpekleri gösterileri ile rengarenk görüntülere sahne olacak fuar ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

En sevimli fuar, Petzoo Eurasia açılış için gün sayıyor

Ulusal Fuarcılık tarafından organize edilen fuarda tüm evcil hayvanların ve evcil hayvan sahiplerinin hayatını kolaylaştıracak, yaşam kalitesini arttıracak pek çok ürün ve hizmet tanıtılacak. Türkiye’nin en büyük evcil hayvan ürünleri fuarı olan Petzoo Türkiye Fuarı, 2012’den bugüne kadar 650’nin üzerinde katılımcı firmayı ve yaklaşık 190.000’e yakın yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayarak pet sektörünün buluşma noktası oldu. Petzoo Eurasia Uluslararası Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, 21-24 Ekim 2021 tarihlerinde 4 gün boyunca 11.00-19.00 saatleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde ziyaret edilebilecek.

“Hayvanlara dair her şey”

“2021’de sektörün ve tüm hayvan dostlarının dikkatini çekmeyi amaçlıyoruz” diyen Ulusal Fuarcılık Genel Müdürü Selçuk Çetin, “Uzun yıllardır süren fuar ve yayın çalışmalarımızla Türkiye’de evcil hayvan sahipliliğinin artışına ve hayvan sağlığına katkıda bulunurken, tüketiciye profesyonel bakım ile tanışma, sektördeki gelişmeleri takip edebilme olanağı da sunuyoruz” dedi. Sektörün gelişimi açısından Petzoo’nun lokomotif işlevi gördüğünü vurgulayan Çetin “Ulusal ve uluslararası evcil hayvan ürünleri sektörünün bir araya gelmesini sağlayarak, pazar büyütme, sektörü geliştirme, ihracatı arttırma odaklı bir organizasyon yapıyoruz. Küresel pazarda Türkiye marka algısını yükseltme gayretindeyiz. Artık evcil hayvanlara dair her şey ülkemizde üretilebiliyor. Geçmişte neredeyse tamamı yabancı markalı ithal ürünlere bağımlı olan Türkiye pazarında yerli ürün ve hizmetler hakimiyet kurmakla kalmadı yurtdışında da söz sahibi olmaya başladı. Ana sponsorumuz Türk firması Çağatay Pet Food bunun en iyi örneklerinden biri. Yerli firmalarımızın başarıları bizi gururlandırıyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Petzoo Eurasia 2021 Uluslararası Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı için detaylı bilgi almak isterseniz; www.petfuari.com.tr

RAKAMLARLA EVCİL HAYVAN SEKTÖRÜ

*Dünyada evcil hayvan ürün ve hizmet sektörünün büyüklüğünün 300 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.
Türkiye’de sadece mama pazarı 2 milyar TL’lik bir rakama ulaştı.
*Günümüzde Türkiye’de evcil hayvan beslenen hane sayısı 8 milyonu aşmış durumda.
*Türkiye genelinde 5 bin 500 pet mağazası ve 2000 pet kliniğinin yanı sıra hayvan çiftlikleri, barınaklar ve pet otelleri faaliyet gösteriyor.
*Türkiye’de kedi köpek mamaları konusunda 8 fabrika, üretici ve ithalatçı olarak irili ufaklı 1000’e yakın firma faaliyet göstermekte.
*Türkiye’den 70 ülkeye mama 65 ülkeye kedi kumu ihracatı yapılıyor.
*Türkiye evcil hayvan ürün ve hizmetleri sektörü her yıl yaklaşık olarak %15 büyümekte, pandemi döneminde ise en çok büyüyen sektörlerden biri oldu.

28/09/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kediler Terler Mi?

25.08.2022

Hem evimizdeki minik dostumuz, hem sokaktaki dostlarımız için yaz aylarının gelmesi, ...