YENİLER >

Sokak Hayvanlarına Yeni Uygulama: E-Pati

Sokak Hayvanlarına Yeni Uygulama: E-Pati

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı E-Pati uygulaması hayata geçirildi. Ankara’da 153 ihbar hattını arayarak sokaktaki yaralı bir hayvanı ihbar eden insanlar, E-pati uygulaması üzerinden sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 'www.ankara.bel.tr' internet sitesine entegre edilen uygulamayla ihbar ettikleri hayvanların sağlık durumuyla ilgili online takipte kalabilecek. Uygulama sadece sağlık hakkında bilgi almakla kalmayıp, sahipsiz hayvanların bir yuva bulması için de aracı görevi üstlenmektedir.

Uygulama 1 Temmuz’dan beri hizmet vermekte. Kimsesiz kedi ve köpeklerin yuva bulması ayrıca, yaralı sokak hayvanları için hizmet veren uygulama hakkında, Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan şunları söyledi: ‘’İlimiz genelinde trafik kazası başta olmak üzere ortopedik, travmatik veya kanamalı vakalarda sokak canlarımıza ‘Başkent 153’ üzerinden gelen ihbarlar doğrultusunda veterinerlik hizmeti vermekteyiz. Bu konuda sağduyulu vatandaşlarımız ve yerel hayvan koruma görevlisi, gönüllüler günün belli bir zaman diliminde telefon aracılığıyla bilgi alıyorlardı. Artık 'epati.ankara.bel.tr' adresi üzerinden 7/24 anlık bilgilerini online olarak da ihbar sahiplerimiz görebilecek.”

Sahiplendirme ile ilgili ise, Büyükşehir Belediyesi’nin koyduğu bazı şartlar var. Kimlik fotokopisi ve ikametgâh beyanı ile birlikte e-pati uygulaması üzerinden başvuruda bulunulabilecek. Ayrıca belediye, 18 yaşından büyük bir hayvan sever olmayı da zorunlu kılıyor. Bu şekilde sahiplendirme tutanağı oluşturulup sahipsiz hayvanlara yeni yuva imkânı sağlanacak.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

5 Tekir Kedi Türü

03.09.2021

İnsanlar kedilerin çoğuna tekir cinsi derler. Ancak tekir bir kedi cinsi değil, üzerinde ...

Aşk’ın Hikayesi

29.08.2021

Travmatik bir olay sonucu felç kalan kedi Aşk’ın hikayesi ve 7 yıldır Aşk için verdiği ...

Mezuniyete Doğru

02.06.2021

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim ve Öğretim Programları ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER