YENİLER >

Caretta Carettalar Denizle Buluştu

Caretta Carettalar Denizle Buluştu

Antalya Kemer’de caretta carettalar denizle buluştu. Çıralı Sahili’ndeki görüntüler tatilcilerin büyük ilgisini çekti.

Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı Sahili’nde sabahın erken saatlerinde yoğun bir çalışma vardı. Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi görevlileri tarafından açılan 56 yuvadan 22 caretta caretta yavrusu çıkartıldı. Caretta carettaların denizle buluşma anları görülmeye değerdi. Tatilciler ve turistler bu anların tadını çıkardı. Nesilleri tükenme tehlikesinde olan caretta carettalar( su kaplumbağaları) büyük ilgi gördü.

Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatif Başkanı Habip Altınkaya, gazetecilere, Çıralı Sahili'nde bu yıl yaklaşık 100 yuva tespit ettiklerini belirtti. Çıralı Kıyı Koruma Koordinasyon Komisyonu Başkanı Erdal Elginöz: "Kooperatif ile yaptığımız çalışmalar sayesinde geçen yıl toplam 100 yuvamız vardı ve 3220 yavru caretta carettayı denize gönderdik. Bu yıl 125 yuvaya ulaşacağımızı tahmin ediyoruz. Bu da yaklaşık 4 bin 500 yavruyu denize uğurlayacağımız anlamına geliyor. Çıralı'da yuva sayıları bir yükseliş eğilimi göstermekte" diye belirtti.

Cinsiyet belirlemede hava sıcaklığının önemi biliniyor, küresel ısınmanın cinsiyet dağılımına etkisini inceleyebilmek adına yuvalara ısıölçer yerleştirildi.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Hafızası

26.03.2021

Japon uzmanların yaptığı araştırmada, kedilerin belirli hafıza testlerinde oldukça iyi ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER