YENİLER >

İki Yüzlü Mucize Minnak Bebek - K.Teoman Çevik

İki Yüzlü Mucize Minnak Bebek - K.Teoman Çevik

ABD'nin Oregon eyaletinde bir ev kedisi 20 Mayıs'ta tam altı yavru kedi doğurdu. Sahipleri, bebek kedilere daha yakından baktıklarında, gözlerine inanamadılar: Çünkü bebeklerden birinin iki yüzü vardı.

Mucize yavru minnak kedi'nin iki burun, dört göz, iki ağız, ama sadece bir beyin var. İnternette kısa sürede viral olan Mucize minnak kedinin, kısa sürede dünyanın dört bir yanından hayran kitlesi oluştu.

 Ancak beklenen kötü haber başta sahipleri olmak üzere tüm hayranlarını üzdü. İki yüzü olan kedi doğumundan yaklaşık üç gün sonra yaşam mücadelesini kaybetti.

Haberle ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Cat Hospital Kedi Hastanesi baş hekimi Dr.Tarkan Özçetin “Conjoined twins (Yapışık İkizler) daha bilinen ismi ile son derece nadir görülen doğumasal bir problem olduğunu belirtti. Kedi ve İnsan dahil bir çok memelide görülen olgunun 100.000 doğumda 1 meydana geldiğini belirten Özçetin, şimdiye kadar yapılan çalışmalarda doğan yavruların Yaklaşık yarısının ölü doğduğunu, doğumdan sonra hayatta kalan bebeklerin de son 24 saat içinde üçte birinin hayatını kaybettiğini sözlerine ekledi.

Keditörün Önerisi

Bir Dosta Veda - Emek Ekşi

14.04.2021

Sevgi, canlılara sunulmuş muazzam bir hediyedir. Amansız bir yaşam savaşının döndüğü bu ...

Kediler Alemi

Tokyo’nun Dev Kedisi

09.07.2021

Tokyo’da Shinjuku Tren İstasyonu’ndan çıkanları meydandaki gerçekçi dev Calico kedi ...

Kedim Neden Mama İstiyor?

26.06.2021

Sizin de kediniz hep aç ve yemek yemek için miyav sesleriyle peşinizden ayrılmıyor mu? Gün ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER