YENİLER >

İki Yüzlü Mucize Minnak Bebek - K.Teoman Çevik

ABD'nin Oregon eyaletinde bir ev kedisi 20 Mayıs'ta tam altı yavru kedi doğurdu. Sahipleri, bebek kedilere daha yakından baktıklarında, gözlerine inanamadılar: Çünkü bebeklerden birinin iki yüzü vardı.

Mucize yavru minnak kedi'nin iki burun, dört göz, iki ağız, ama sadece bir beyin var. İnternette kısa sürede viral olan Mucize minnak kedinin, kısa sürede dünyanın dört bir yanından hayran kitlesi oluştu.

 Ancak beklenen kötü haber başta sahipleri olmak üzere tüm hayranlarını üzdü. İki yüzü olan kedi doğumundan yaklaşık üç gün sonra yaşam mücadelesini kaybetti.

Haberle ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Cat Hospital Kedi Hastanesi baş hekimi Dr.Tarkan Özçetin “Conjoined twins (Yapışık İkizler) daha bilinen ismi ile son derece nadir görülen doğumasal bir problem olduğunu belirtti. Kedi ve İnsan dahil bir çok memelide görülen olgunun 100.000 doğumda 1 meydana geldiğini belirten Özçetin, şimdiye kadar yapılan çalışmalarda doğan yavruların Yaklaşık yarısının ölü doğduğunu, doğumdan sonra hayatta kalan bebeklerin de son 24 saat içinde üçte birinin hayatını kaybettiğini sözlerine ekledi.