Kediler Birbirleriyle Arkadaş Olur Mu?

Kediler Birbirleriyle Arkadaş Olur Mu?

Kedilerin birbirlerine alışma süreçleri vardır ve bu süreç bittiğinde kedilerinizin birbirine bağlı olup olmadığını birkaç şekilde anlayabilirsiniz.

Aynı evde yaşayan kediler, birbirine alışsa da birbirinden hoşlanıp hoşlanmadıklarını anlamak için gözlemlemek gerekir. Genel olarak çoğu kedinin yeni bir kedi ile arkadaşlık kurmasının 8 – 12 ay sürebileceğini bilmelisiniz. Belli bir zaman sonra birbirlerine tahammül etseler bile, beraber vakit geçirmek istemeyen kedilerde olabilir. Aralarındaki bu tür ilişki, kavga etmeye meyilli olduklarını gösterebilir. Birbirlerine adapte olma zamanları geçse bile arkadaş olmak istemeyebilirler.

Birbiriyle arkadaş olan kedilerin davranış biçimleri

Birbirlerine tıslamıyorlarsa, birbirlerine sürtünüyorlarsa, kuyruklarını birbirine kenetliyorlarsa, birbirlerini temizliyor, yalıyor ve tımar ediyorlarsa, birlikte uyuyor ve sarılıyorlarsa ve saldırgan işaretler olmadan ölçülü bir şekilde oynuyorlarsa kedilerinizin birbirine bağlı olduğunu anlayabilirsiniz. Bir kedinin, başka bir kedi ile arkadaşlık yapması, birbirlerini eğlendirmeleri, sosyalleşmeleri kaygı ve can sıkıntılarını azaltır. Eğlenceli vakit geçirmeleri ve sevgileri iki katına çıkar.

Eğer kedileriniz anlaşamıyorsa..

Kedileriniz anlaşamıyorsa feromon ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Feliway Friends, kedilerinizin evde daha iyi geçinmesine yardımcı olur. Sürekli etki ile uyum sağlar. Feliway’in klinik olarak gerilim ve çatışma belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalar, feromonların kediler arasındaki kavgayı azalttığını, hakimiyet kavgaları ve endişe gibi strese bağlı problemleri çözdüğünü kanıtlamaktadır.

30/01/2023

Keditörün Önerisi

İran Kedisi

21.10.2022

Uzun yumuşak tüyleri ve kocaman gözleri ile dünyanın en popüler kedi ırkları arasında yer ...

Kediler Alemi

Meraklı Şimal - Nuray Erman

14.07.2022

Bu kadın benden ne istiyor anlayamadım bir türlü. Beni aldı ensemden tuttu o hiç sevmediğim ...

Kediler Ve Çocuklar

27.09.2021

Kediler harika dostlardır. Çocuklara sorumluluk ve evcil hayvan bakımı eğitimi vermede önemli ...

Kedinizin Ağız Hijyeni

15.11.2021

Kedilerin ağzını temiz tutmak gerçekten önemlidir, aksi takdirde plak ve bakteri birikebilir ...

Kediniz Neden Oynamıyor?

18.05.2023

Kedinizin oyun oynamadığını ve uzun saatler uyuduğunu fark ettiniz. Elbette bu davranışı ...

Rengarenk Akvaryum

12.08.2021

Akvaryumlar rengarenk oluşuyla, bulundukları yere muhteşemlik katan, içerisinde birbirinden ...