Kedinize Adını Öğretin

Kedinize Adını Öğretin

Kediler özgür, bağımsız canlılardır. Eğitime köpekler kadar yatkın değillerdir. Yavru bir kedinin ilgisi hep farklı yönde olacaktır. Peki, ona ismini nasıl öğretebilirsiniz?

Kedinize ismini öğretebilmek için onunla iyi zaman geçirmeniz gerekmektedir. Sizi tanıması bu hususta önemlidir. Kedinizin adına karar verdikten sonra ona her seslendiğinizde, onun duyabileceği şekilde ancak yumuşak tonlarda ismini söyleyin. Duymaya alışması için birçok kez söylemeniz gerekmektedir. Kedinize her seslendiğinizde ona bir ödül maması verebilirsiniz. Böylece adını her söylediğinizde bir süre sonra size dönecektir. Hatta cevap bile vermeye başlayacaktır. O adına tepki verdiğinde onu hep ödüllendirin.

İsmini öğreneceği en iyi zaman karnı açken diyebiliriz. Kedinize ismini öğrettiğinizde, yalnızca olumlu çağrışımlara sahip olmasını sağlayın. Yemek zamanı geldiğinde ya da programlanmış bir oyun zamanından hemen önce ismini söylemeniz onun öğrenmesi açısından çok daha yararlı olacaktır. İsmini yeni öğrendiği zamanlarda, olumsuz bir durum yaşarken ona ismini telaffuz etmeyin. Örneğin; veteriner ziyaretlerinde stresliyken, adını söylemek kedinizde kötü çağrışım yapacaktır.

26/11/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Nasıl Sevilir?

13.04.2023

Kedilerin vücut dilleri onları ne zaman ve nasıl sevebileceğimiz ile ilgili önemli bilgiler ...

Kediler Alemi

Mezuniyete Doğru

02.06.2021

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim ve Öğretim Programları ...

Kara Kedi Sendromu

12.11.2021

Tıpkı siyah köpekler gibi, siyah kediler de evlat edinilmekte zorlanıyorlar. Birçok barınak ...

Kediler Neden Sürtünür?

26.01.2023

Kedilerin bazı hareketlerine ve ani davranış değişikliklerine alışmak biraz zordur. ...

CİNS KARA KEDİLER

18.09.2023

Siyah tüylü kedi cinsleri, hem mitlerin odağındalar hem de tarihin tozlu sayfalarında. Siyah ...