Evcil Dostunuza Verdiğiniz İsim Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor?

Evcil Dostunuza Verdiğiniz İsim Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor?

Minik sevimli dostunuza isim seçmek tahmin ediyoruz ki hiç kolay olmamıştır. Prens, Duman, Çakıl, Roka, Nugget, Miyu, Zilli… Kediniz için seçebileceğiniz pek çok isim bulunuyor. İsim belirlerken evcil dostunuzun hem fiziksel hem de karakteristik özelliklerine göre karar verebilirsiniz. Ancak ilginç olan şu ki; onlar için seçtiğimiz isim aslında onların karakterinkinden çok, bizlerinki hakkında bilgi veriyor. Evcil dostunuza bir insan adı mı verdiniz, yoksa bir yiyecek adı mı? İşte evcil dostunuza verdiğiniz ismin kişiliğiniz hakkında ortaya çıkardıkları..

Yiyecek / İçecek İsmi

İsim örnekleri: Şeker, Nane, Reçel, Bal

Anlamı: Kedinize bir yiyecek adı verdiyseniz, kesinlikle yemekten zevk alan birisiniz. Siz yaşamak için yemiyor adeta yemek yemek için yaşıyorsunuz. En sevdiğiniz yemekler kadar evcil hayvanınızı da seviyorsunuz. Aslında bu güzel bir seçim. Çünkü yemekler, insanlarda olumlu hislerin uyanmasını sağlar. Evcil dostunuza bu şekilde isim vererek, bu olumlu enerjiyi onlara yansıtırsınız. Acele etmek sizin hayat tarzınıza uygun değil. Siz, hayatının her anının tadını çıkarmayı seviyorsunuz. Aynı zamanda sosyal birisiniz. Sosyal bağlar sizin için büyük önem taşıyor. Harika bir mizah anlayışınız var ve sevimli görünen şeylerden hoşlanıyorsunuz.

Bir İnsan İsmi

İsim örnekleri: Max, Bekir, Bobby, Maya, Melahat, Osman

Anlamı: Evcil dostunuza bir insan adı verdiyseniz, bu ona büyük saygı duyduğunuzu gösterir. Onu çocuğunuz ya da kardeşiniz gibi seviyorsunuzdur. Her canlıya saygılı davranan sevgi dolu ve şefkatli bir insansınız. Hassas ve gözlemcisiniz. İnsanlar size dürüstlüğünüz ve pozitifliğiniz için değer veriyor.

Tarihsel veya Mitolojik Bir İsim

İsim örnekleri: Thor, Napolyon, Frida, Lilith

Anlamı: Kedinizin tarihi veya mitolojik bir adı varsa, ya kitap aşığısınız ya da öğrenme tutkunu. Aynı zamanda dikkatli ve akıllısınız, geleceğinizi planlayarak adım atıyor ve otoriteden hoşlanmıyorsunuz. Öte yandan, yaratıcısınız ve güçlü bir bireysellik duygunuz var. Mutlaka bir anlam arıyorsunuz. Bu yüzden kedinizin adının bile anlatacak bir hikayesi olmalı.

Bir Hayvan Adı

İsim örnekleri: Miyu, Karabaş, Leo, Aslan

Anlamı: Eğer evcil dostunuza böyle bir isim koyduysanız, bu sizin her zaman soğukkanlı ve realist olduğunuz anlamına gelir. Zor durumlarda kontrolünüzü sağlayabiliyorsunuz ve mantık sizin için her zaman duygularınızdan önce geliyor. Doğaya değer veriyorsunuz, dışarıda vakit geçirmekten keyif alıyorsunuz ve spor yapmayı seviyorsunuz.

Bir Unvan Adı

İsim örnekleri: Kraliçe, Kral, Prenses, Prens

Anlamı: Kedinize bir unvanı ad olarak verdiyseniz bu sizin son derece yumuşak kalpli biri olduğunuzu gösterir. Oldukça hassassınız ve nadiren duygularını saklarsınız. Ayrıca evcil hayvanınızı öyle çok seviyorsunuz ki ona adeta tapıyorsunuz ve rahat etmesi için her şeyi yapıyorsunuz.  

Edebi veya Kurgusal Bir Karakterin Adı

İsim örnekleri: Hermione, Luna, Romeo

Anlamı: Kedinize kurgusal bir karakter adı verdiyseniz, o zaman ya bir kitap kurdu ya da bir film tutkunusunuz. Sizi etkilemek kolay değil ama birisi bunu başardığında inanılmaz derecede bağlanıyorsunuz. Zeki insanları seviyorsunuz, bu nedenle evcil dostunuzun da entelektüel bir adı olmalı. Her zaman alışılmadık olanı tercih edersiniz, bu yüzden benzersiz bir edebi isim seçtiniz.

16/01/2022

Keditörün Önerisi

Kedici Ol, Terk Etme!

19.07.2021

Bazı insanlar, kedici olmanın ona ömür boyu huzurlu, güvenli ve sevgi dolu bir ortam ...

Kedi Hali - Yeşim Uludağ

08.03.2021

Çimenler hep ıslaktı bu sabah. Patilerim yetmezmiş gibi göbeğimin tüyleri de ıslandı ama ...

Kediler Alemi

Kediler Müzik Dinler Mi?

28.11.2021

Müzik açıkken, kediler bu durumdan rahatsızlık duyar mı? Ya da müzik onları rahatlatır ...

Kediler Üşür Mü?

19.01.2023

Kediler sıcağı seven canlılardır. Kışın onları evin en sıcak bölgelerinde, kalorifer ...

Kedi Masajı

21.03.2023

Her zaman o size masaj yapacak değil.. Bu sefer sıra sizde! Bizce evcil dostunuz, küçük bir ...