YENİLER >

Kedinizle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Kedinizle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Kediler aktif olmaktan hoşlanır. Onunla keyifli zaman geçirmek istiyorsanız, birlikte yapabileceğiniz aktivitelere göz atmalısınız.

Saklambaç

Kedilerin en sevdiği oyun diyebiliriz. Hangi kedi saklambaça hayır diyebilir ki?  Koltuk, kapı ya da yatak gibi bir şeyin arkasına saklanıp kedinizin adını söylerseniz, o da sizi bulmaya çalışacaktır. Sonra bırakın o saklansın siz onu yakalayın. Ne kadar heyecanlandığını göreceksiniz.

Yakala-Getir

Kediler avcı canlılardır. Bir şeyleri yakalamak onların en keyif aldığı şeydir. Bir kağıdı bile yuvarlayıp atsanız onun peşinden heyecanla koşacaktır. Bazı kedilerde attığınız şeyi geri getirdiği görülür. Bu komik bir o kadar da tatlı bir durumdur.

Uygulamalar

Kediler için telefon ya da tabletlerinize indirebileceğiniz uygulamalar var. Telefondan ziyade tabletle oynatırsanız daha keyifli olacaktır diye düşünüyorum. Bir yandan da tabletinizin ekranını korumanızı tavsiye ederiz, çoğu hareketli uygulamalara kendini kaptıran kediniz, pati atıp ekrana zarar verebilir. Aynı zamanda onunla belgesel izleyebilir, ekrana nasıl pusu kurduğunu ve yakalamaya çalıştığını görebilirsiniz.

Oyuncağı bul oyunu

Elinize bir ödül maması ve oyuncak alın, avucunuzda yerlerini karıştırın, bakalım kediniz hangi elinizde olduğunu bulabilecek mi? Ya da üç tane plastik bardağı alıp bir tanesinin içerisine ödül maması/oyuncak koyun ve karıştırın. Sonrasında kedinizin ödül mamasının hangi bardağın altında olduğunu bulmasını bekleyin.

Keditörün Önerisi

Kedilerin Dünyası

30.10.2021

Kediniz sabah erken alarm görevi ile sizi uyandırdı, biraz kendini sevdirdi ve mama istiyor! ...

Mezuniyete Doğru

02.06.2021

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim ve Öğretim Programları ...

Oyuna Davet

04.01.2021

Kabul edelim, kediler genellikle uykuya düşkünlükleriyle bilinirler. Köpeklere kıyasla enerji ...

Kediler Alemi

Tokyo’nun Dev Kedisi

09.07.2021

Tokyo’da Shinjuku Tren İstasyonu’ndan çıkanları meydandaki gerçekçi dev Calico kedi ...

Mia'nın Sevgi Dolu Hikayesi

28.05.2020

Trabzon'da "Golden" cinsi 6 yaşındaki "Mia" isimli köpek, öksüz kalan kedi yavrularına sahip ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER