YENİLER >

Kabine Ofisinin Baş Farecisi 'Kedi Larry'

Kabine Ofisinin Baş Farecisi 'Kedi Larry'

İngiltere'de Birleşik Krallık Başbakanı ile Hazine Şansölyesi'nin resmi konutlarını ve ofislerini barındıran Downing Street’inde ‘Kabine ofisinin baş farecisi’ (Chief Mouser to the Cabinet Office) olarak görev alan kedi Larry, görevinin başında bulunmasının 10’ncu yıldönümünü kutladı.

İngiltere’nin başkenti Londra'nın Westminster semtinde bulunan, Birleşik Krallık Başbakanı ile Hazine Şansölyesi'nin resmi konutlarını ve ofislerini barındıran Downing Street’i fare ve haşarelerden koruyan Kedi Larry, görevdeki 10’uncu yılını kutladı.

1680'lerde adını aldığı Sir George Downing tarafından inşa edilen ve 10 numaralı evinde Başbakan’ın oturduğu Downing Street’i 10 yıldır koruyan Larry’nin, kişisel Twitter hesabında yaklaşık 450 bin takipçisi bulunuyor. Twitter hesabında ‘Kabine ofisinin baş farecisi’ (Chief Mouser to the Cabinet Office) yazan Larry, “14 yaşında bir tekirim, herhangi bir Birleşik Krallık siyasi partisinin liderinden daha uzun bir süredir bu pozisyondayım." ifadeleri yer alıyor.

Bugüne kadar David Cameron, Theresa May ve Boris Johnson ile çalışan Larry, daha önce Dışişleri Bakanlığı’nın kedisi Palmerston ve 2010-16 yılları arasında Hazine Şansölyesi Osbornes'ın Freya adlı kedisiyle de birlikte çalışmıştı.

Kedi Larry’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Downing Caddesi'ne tam 10 yıl önce bugün geldim. O zamandan beri ev arkadaşlarım her şeyi altüst etmeye niyetliymiş gibi hissettim ama umarım biraz istikrar sağlamışımdır. İkinci on yılda işe başlama zamanı.” ifadeleri kullanıldı.

EN ÇOK BARACK OBAMA’YI SEVMİŞTİ


Larry, Birleşik Krallık Başbakanı ile Hazine Şansölyesi'nin resmi konutlarını ve ofislerini barındıran Downing Street’i kemirgenlerden korumak için 15 Şubat 2001’de dönemin başbakanı David Cameron tarafından işe alınmıştı.

Londra'daki Battersea Dogs and Cats Home'dan evlat edinilen Larry, görev yerine getirildiğinde dört yaşındaydı.

Birçok dünya lideriyle karşılaşan Larry’nin en fazla sevdiği lider ABD eski Başkanı Barack Obama olurken, 2019 yılında dönemin ABD Başkanı Donald Trump Downing Street’e geldiğinde arabanın altında uyumayı tercih etmişti.

Kaynak: NTV

Keditörün Önerisi

Obezite Kedilerin de Sorunu

07.01.2021

Obezite, günümüzde insanlarda sağlık sorunlarına neden olan en önemli etkenlerden biri.. ...

Kediler Alemi

Sıradan Kedi Yoktur

19.07.2021

Kedilerin sıradan ve hepsinin aynı özelliklerde olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hepsinin ayrı ...

Kedim Beni Seviyor Mu?

26.06.2021

Kedilerin cinsleri, karakterleri, fiziki yapıları birbirlerinden farklıdır. Kimi kediler çok ...

Geveze - Tuğba Sancak

08.04.2021

İlayda, babasının tayini çıktığı için başka bir okula gitmek zorunda kaldı. Eski ...

Kedi Kasabası

15.01.2021

Samsun'da Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi içerisinde 20 dönümlük alan ...

Kedilerin Dolunay Korkusu

08.01.2021

Yapılan bir araştırmaya göre, kedilerin başına dolunay dönemlerinde ayın diğer ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER