Depremzede Fındık’ın 3 Yavrusu Oldu- Seda Tuncel

Depremzede Fındık’ın 3 Yavrusu Oldu- Seda Tuncel

6 Şubat’ta gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli deprem tüm ülkemizi yasa boğmuştu. Yıkılan evler, ailelerini kaybeden insanlar, sahipsiz kalan canlar.. Tüm ülke yaraları sarmak için seferber olduğunda Ankara’dan bölgedeki sahipsiz kalan canlara yardım eli uzanmaya başladı. Bölgedeki canlar veteriner hekimler ve hayvanseverlerin yardımıyla tahliye edildi. Kurtarılan canlardan biri Fındık. Depremden kurtarılan Fındık’a aile olan Dicle Kapçı ve eşi şimdilerde hamile olduğunu gizleyen Fındık’ın yavrularının sevincini yaşıyor.

Hayvansever Dicle Kapçı ve eşi, depremden kurtarılan bir cana aile olmak istediklerinde bölgede bu işe ön ayak olan derneklerden biri olan Türk Vegan Derneği vasıtasıyla Kahramanmaraş’ta enkazdan kurtarılmış ve ailesini kaybetmiş bir kediye evlerini açtılar. 16 Şubat’ta sıcak yuvasına kavuşan kediye Fındık adını verdiler. O gün Fındık’ın içinde mucizeler taşıdığını bilmiyorlardı.

Dicle Kapçı; “Fındık meğerse bize geldiğinde yaklaşık olarak 1 aylık hamileymiş ve bu durumu üç ayrı veteriner kontrolünden gizlemeyi başarmış. 16 Mart akşamı başımıza geleceklerden habersiz evde otururken Fındık bir anda huysuzlanmaya başlayınca, normalde çok sakin bir kedi olduğu için hareketlerindeki garipliği anladık ve hemen Ankara Kedi Hastanesi'ne götürdük. Hekimimiz ultrasonu hazırlamaya başlarken bizim hamile olduğunu bile bilmediğimiz Fındık kız da sedyede bir anda doğurmaya başladı. Sonraki gün doğumun tamamlanması ile birlikte nur topu gibi üç tane torun sahibi olduğumuzu öğrendik ve kocaman bir ailemiz oldu” dedi.

Yavruların isimlerini Üç Silahşörler romanından esinlenerek, Athos, Porthos ve Aramis koyan hayvansever çift şimdilerde 2 aylık olan yavrulara güvenilir ömürlük yuvalarını arıyor. Yavrulardan Athos ve Porthos erkek , Aramis ise dünya tatlısı bir kız. Bu güzel yavruları evlat edinmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

19/05/2023

Keditörün Önerisi

Kediler Müzik Dinler Mi?

28.11.2021

Müzik açıkken, kediler bu durumdan rahatsızlık duyar mı? Ya da müzik onları rahatlatır ...

Kediniz Mutlu Mu?

25.03.2023

Kanada’da hayvan sağlığı teknolojisi şirketi Sylvester.ai, bir kedinin acı hissedip ...

Kediler Alemi

Sarman Kediler

23.05.2022

Tüm sarman kediler tekir ve erkek midir? Sarman kediler hakkında merak edilen tüm soruları ...

Kediniz Neden Oynamıyor?

18.05.2023

Kedinizin oyun oynamadığını ve uzun saatler uyuduğunu fark ettiniz. Elbette bu davranışı ...

Kedilerin Vücut Kokusu

18.11.2022

Tüm kediciler biliyor ki kediler temiz canlılar! Kendilerini yalayarak temizlerler. Bu sebeple ...

Proboscis Maymunu​

22.10.2021

Birbirinden ilginç özellikleri ve burnuyla ilk bakışta bütün dikkati üzerine çeken ...

İsviçre Sınıfta Kaldı!

16.02.2022

İsviçre hayvan deneylerine devam kararı aldı, vahşete “Evet” dedi! İsviçre’de ...