YENİLER >

Evcil Dostunuza Verdiğiniz İsim Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor?

Evcil Dostunuza Verdiğiniz İsim Kişiliğiniz Hakkında Neler Söylüyor?

Minik sevimli dostunuza isim seçmek tahmin ediyoruz ki hiç kolay olmamıştır. Prens, Duman, Çakıl, Roka, Nugget, Miyu, Zilli… Evcil hayvanınız için seçebileceğiniz pek çok isim bulunuyor. İsim belirlerken evcil hayvanın hem fiziksel hem de karakteristik özelliklerine göre karar verebilirsiniz. Ancak ilginç olan şu ki; onlar için seçtiğimiz isim aslında onların karakterinkinden çok, bizlerinki hakkında bilgi veriyor. Evcil dostunuza bir insan adı mı verdiniz, yoksa bir yiyecek adı mı? İşte evcil dostunuza verdiğiniz ismin kişiliğiniz hakkında ortaya çıkardıkları.

Yiyecek / İçecek İsmi

İsim örnekleri:
 Şeker, Nane, Reçel, Bal

Anlamı: Evcil hayvanınıza bir yiyecek adı verdiyseniz, kesinlikle yemekten zevk alan birisiniz. Siz yaşamak için yemiyor adeta yemek yemek için yaşıyorsunuz. En sevdiğiniz yemekler kadar evcil hayvanınızı da seviyorsunuz. Aslında bu güzel bir seçim. Çünkü yemekler, insanlarda olumlu hislerin uyanmasını sağlar. Evcil hayvanınıza bu şekilde isim vererek, bu olumlu enerjiyi onlara yansıtırsınız. Acele etmek sizin hayat tarzınıza uygun değil. Siz, hayatının her anının tadını çıkarmayı seviyorsunuz. Aynı zamanda sosyal birisiniz. Sosyal bağlar sizin için büyük önem taşıyor. Harika bir mizah anlayışınız var ve sevimli görünen şeylerden hoşlanıyorsunuz.

Bir İnsan İsmi


İsim örnekleri: 
Max, Bekir, Bobby, Maya, Melahat, Osman

Anlamı:
 Evcil hayvanınıza bir insan adı verdiyseniz, bu ona büyük saygı duyduğunuzu gösterir. Onu çocuğunuz ya da kardeşiniz gibi seviyorsunuzdur. Her canlıya saygılı davranan sevgi dolu ve şefkatli bir insansınız. Hassas ve gözlemcisiniz. İnsanlar size dürüstlüğünüz ve pozitifliğiniz için değer veriyor.

Tarihsel veya Mitolojik Bir İsim

İsim örnekleri: 
Thor, Napolyon, Frida, Lilith

Anlamı:
 Evcil hayvanınızın tarihi veya mitolojik bir adı varsa, ya kitap aşığısınız ya da öğrenme tutkunu. Aynı zamanda dikkatli ve akıllısınız, geleceğinizi planlayarak adım atıyor ve otoriteden hoşlanmıyorsunuz. Öte yandan, yaratıcısınız ve güçlü bir bireysellik duygunuz var. Mutlaka bir anlam arıyorsunuz. Bu yüzden evcil hayvanınızın adının bile anlatacak bir hikayesi olmalı.

Bir Hayvan Adı


İsim örnekleri: 
Miyu, Karabaş, Boncuk, Aslan

Anlamı:
 Eğer evcil hayvanınıza böyle bir isim koyduysanız, bu sizin her zaman soğukkanlı ve realist olduğunuz anlamına gelir. Zor durumlarda kontrolünüzü sağalayabiliyorsunuz ve mantık sizin için her zaman duygularınızdan önce geliyor. Doğaya değer veriyorsunuz, dışarıda vakit geçirmekten keyif alıyorsunuz ve spor yapmayı seviyorsunuz.

Bir Unvan Adı


İsim örnekleri: Kraliçe, Kral, Prenses, Prens

Anlamı: Evcil hayvanınıza bir unvanı ad olarak verdiyseniz bu sizin son derece yumuşak kalpli biri olduğunuzu gösterir. Oldukça hassassınız ve nadiren duygularını saklarsınız. Ayrıca evcil hayvanınızı öyle çok seviyorsunuz ki ona adeta tapıyorsunuz ve rahat etmesi için her şeyi yapıyorsunuz.  

Edebi veya Kurgusal Bir Karakterin Adı

İsim örnekleri: Hermione, Luna, Romeo

Anlamı: Evcil hayvanınıza kurgusal bir karakter adı verdiyseniz, o zaman ya bir kitap kurdu ya da bir film tutkunusunuz. Sizi etkilemek kolay değil ama birisi bunu başardığında inanılmaz derecede bağlanıyorsunuz. Zeki insanları seviyorsunuz, bu nedenle evcil hayvanınızın da entelektüel bir adı olmalı. Her zaman alışılmadık olanı tercih edersiniz, bu yüzden benzersiz bir edebi isim seçtiniz.

Kaynak: Brightside

Keditörün Önerisi

Yaban Kedileri Geri Döndü

05.08.2021

Yaban kedileri yüzyıllar sonra Hollanda’ya geri döndü. Avlanma ve orman sayılarının ...

Sıcakların Kedilere Etkisi

22.07.2021

Kedilerin güneşle haşır neşir olduklarını, sıcak havaları sevdiklerini biliyoruz. Ancak bu ...

Beyaz Saray'a Kedi Geliyor

28.11.2020

ABD’de 3 Kasım tarihindeki başkanlık seçimlerinde ipi göğüsleyen Demokrat aday Joe Biden ...

Hayvan Polisi Geliyor!

03.07.2020

“Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü”nün kurulması İçişleri Bakanı ...

Kediler Alemi

Bizler Büyük Kedileriz

05.07.2021

İngiltere’de yapılan bilimsel bir araştırmada, kedilerin insanları kendilerinden büyük bir ...

Kedi Zekasını Anlamak

20.05.2021

Geçenlerde 5 yaşındaki bir çocuğa neden kedileri sevdiğini sordum. "Çok tatlılar" diye ...

Kedi İstasyonu Kuruldu

10.05.2020

Sokak kedilerin bakımı beslenmesi için kurulan Kedi İstasyonu Hatay'ın Arsuz İlçesinde ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER