YENİLER >

Depremden Kurtarılan Canlar - Seda Tuncel

Depremden Kurtarılan Canlar - Seda Tuncel

İzmir depreminden sonra hayvanseverlerin akıllarında tek bir soru oluştu. Yaralanan ve kaybolan canların son durumu ne? Kedici dergisi olarak İzmir’deki Central Animal Veteriner Polikliniği’nden, Veteriner Hekim Buse Erten ile konuştuk.

Buse Erten; “Toplamda 66 vaka ile ilgilendik. Maalesef 4 dostumuzu kaybettik. Hala tedavisi süren kedi ve köpeklerimiz var.Bize ilk ‘Fıstık’ geldi. Onun tedavisi bitti İnci’ye kavuşmayı bekliyor” dedi. İnci Okan’ın tedavisi Ege Üniversitesi Hastanesi’nde devam ediyor. Telefonda konuştuklarını söyleyen Erten, “ İnci sadece 5 dakika bile olsa Fıstık’ı görmeyi çok istiyor” ifadelerini kullandı.

Fıstık depremde Rıza Bey Apartmanının enkazından, 17 saat sonra, sahibi 16 yaşındaki İnci Okan ile birlikte kurtarılmıştı.

Depremden 58. saatte kurtarılan köpek ‘Ares’in ise arka bacaklarında sorun olduğu ama durumunun iyiye gittiği bilgisini verdi. Sahibi Gizem İleri de sık sık ziyaretine gidiyormuş.

Süheyla Hanım’ın biri görme engelli, biri üç patili, toplamda beş kedisinin de sağlık durumları iyi. Hamile kedinin ise doğumuna daha zaman olduğunu söyleyen Erten; ayrıca depremden sonra sahipsiz kalan, kalça kemiği kırığı için ameliyat olacak kedi ‘Ahu’nun da tedavisini yaptıranlar tarafından sahiplenildiğini açıkladı.

Veteriner Hekim Buse Erten; şimdiye kadar sahibi hayatını kaybetmiş ya da bulunamayan 3 kedinin sahiplendirildiğini ancak klinikte sahiplendirilecek 9 kedinin daha olduğuna vurgu yaptı. AHBAP platformunun, arka bacakları kırılan bir kedinin ameliyat masraflarını karşılayacakları bilgisini veren Erten, üniversitelerin hayvan örgütleri, İzmir Veteriner Hekimleri Odası, AHBAP platformu ve birçok gönüllü hayvansevere destekleri için teşekkürlerini iletti.

Keditörün Önerisi

Kediler Rüya Görür Mü?

11.07.2021

Kediler uyurken kuyruklarını sallaması, ayaklarında, patilerinde ve bıyıklarında ani ...

Kediler Alemi

Kediler Neden Esner?

14.09.2021

Suratları birbirinden tatlı haldeyken bir anda ağızlarını kocaman açıp esnemeleri, sadece ...

Yeni Ev ve Kediler

22.07.2021

Mama kabının yerinin değişmesine dahi strese giren kediler, ev ortamı değiştirdiklerinde zor ...

Kitapçı Kedi

04.05.2020

İlk Okuma - KedilerUsborne Beginners – Cats – 2003Anna Milbourne / Çeviri: Alp ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER