Yaş Almış Bir Kediyi Evlat Edinmek İçin 4 Neden

Yaş Almış Bir Kediyi Evlat Edinmek İçin 4 Neden

Her yıl ülkedeki barınaklar binlerce terk edilmiş kediyi kabul ediyor. Bu kediler kaç yaşında olurlarsa olsunlar sıcak, güvenli ve sevgi dolu bir yuvaya ihtiyacları var..

Özellikle yaş almış kediler genellikle gözden kaçtıkları için barınakta zorlanırlar. Kedi sahiplenmek isteyenler çoğunlukla sevimli kedi yavrularını tercih ederler. Bu nedenle, yaş almış kediler bazen yeni bir yuva için aylar hatta yıllarca beklemek zorunda kalabilirler.

Evinizi bir kedi ile paylaşmayı düşünüyorsanız, yaşlı bir kedi sahiplenmeyi düşünün. Yaş almış kediler sizin ve aileniz için doğru karar olabilir.

Büyük kediler daha yumuşak bir mizaca sahip olma eğilimindedir

Yaşlı kedilerin yavru kedilerden veya genç kedilerden daha az enerjisi vardır ve belki de bu tam olarak bir kediyle yaşamak için aradığınız şeydir. Yavru kediler gece yarısı oynamak için ya da mama isteyecekleri için genellikle daha fazla zaman ve dikkat gerektirir. Gün içinde çok fazla oyuna ihtiyaç duyabilirler. Öte yandan, daha yaşlı kedilerin uyku ve ev veya apartman dairesinde dolaşma ile tatmin olma olasılıkları daha yüksektir.

Kişiliği çoktan oluştu


Barınak size yaşlı bir kedinin utangaç mı dışa dönük mü, sakin mi yoksa enerjik mi olduğunu ve çok mu yoksa az mı "konuştuğunu" (evet, bazı kediler diğerlerinden daha fazla miyavlar) söyleyebilir. Bu gözlemlerin çoğu doğrudur. Eğer evinizi bir kediyle paylaşmak isterseniz size daha uygun özelliklere sahip bir kediyi evlat edinebilirsiniz. Çünkü yaş almış kedilerin karakteri çoktan belli olmuştur.

Ayrıca barınak görevlileri , özellikle bir süredir orada olan yaşlı bir kediyi evlat edinirseniz , sağlık sorunları hakkında size detaylı bilgi verebilir.

Muhtemelen evde bulunan diğer kedilerle daha uyumludurlar.

Yaşlı kediler genellikle sadece sakin değil, aynı zamanda daha deneyimlidir. Bu, daha yaşlı bir kediyi evlat edinerek, evde yaşayan diğer kedilerle daha iyi anlaşabileceği anlamına gelir. Enerjisi yüksek olan ve temas ettikleri her şeyle ve canlılarla oynamayı seven yavru kediler, bazen evdeki diğer canlılarda strese neden olur ve evdeki düzeni ve rutini alt üst eder. Yaşlı kediler genellikle diğer kedilerle nasıl başa çıkacaklarını bilirler ve bir veya iki kedisi olan bir eve alışmak onlar için daha kolaydır.

Çocuklarla anlaşmak

Yavru kediler ve çocuklar her ne kadar şirin görünse de, yavru kediler yeni dişleri olduğunda, ısırmayı severler ve bazen çocukların küçük ellerini ısırabilirler. Yaş almış bir kedinin avantajları bu konuda da ısırıkları veya çizikleri düşündüğümüzde bir kedi yavrusundan daha iyi olacaktır.

Bu yazıda bahsettiklerimizden daha önemlisi, barınaktaki canların da aynı diğer kediler gibi, onları sahiplenecek ve sevecek birilerine ihtiyacı vardır. Sokaktaki canlara bir şans verin ve evinizi bir veya birkaç dostla paylaşın. Eminiz size sıcaklık, sevgi dolu şefkat ve bir sürü mırıltı ile teşekkür edecek..

15/10/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedi Nefesi - Ferhan Yüksel

04.05.2020

Yeryüzündeki bütün hayvanlar gibi kediler de diyafram nefesi ile solurlar. Ömrümüzün ilk ...

Flamingo

28.09.2021

Flamingolar uzun ince bacaklara sahip ve esnek uzun bir boynu olan, genelde pembe tüylü ...

Oyunun Kuralı Değişiyor!

07.01.2021

Bu haber kedilerle doğrudan ilgili değil. Ancak dolaylı yoldan da olsa onları ilgilendiriyor. ...

Uzay Gözlü Kedi Pico

13.02.2022

Norveç Ormanı kedisi Pico, trafik kazası geçirdikten sonra çaresiz ve yalnızdı, ancak ...

Kediniz Hiperaktif Mi?

16.03.2022

Hiperaktif, yerinde duramayan, oyun oynamaktan sıkılmayan çok hareketli bir kediniz mi ...

Kedi Çığlığı

10.12.2021

Kedilerin adeta çığlığı andıran fazla yüksek sesle miyavlamalarına ‘vokalizasyon’ ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER