YENİLER >

Japonya'nın Kedi Tapınağı Nyan Nyan Ji'nin Kedi Rahibi: Koyuki - Doğa Şimşek

Japonya'nın Kedi Tapınağı Nyan Nyan Ji'nin Kedi Rahibi: Koyuki - Doğa Şimşek

Japonya'nın Kedi Tapınağı Nyan Nyan Ji'nin Kedi Rahibi: Koyuki

Kedilerin Japonya'da iyi şans getirdiği ve koruyucu güçlere sahip olduğu düşünülüyor. Bu, ülkede kedilere tanrı olarak tapan tapınakların neden olduğunu açıklıyor. Bu halk inancı Japonlar arasında asırlardır dolaşıyor.

Nyan Nyan Ji (Meow Meow Tapınağı), sevimli kedilerin keşiş rolünü oynadığı Japonya'nın Kyoto şehrinde bulunan ünlü bir kedi tapınağıdır. Bu tapınak ilk olarak 2016 yılında Japon ressam Toru Kaya tarafından en sevdiği kediye ithafen açıldı. Kedi temalı dekorasyonlara sahip olmanın yanı sıra, ziyaretçiler tapınak içinde sunulan yiyecek ve içeceklerin de tadını çıkarıyor.

Bu yerin benzersizliğine katkıda bulunan ise, aslında Koyuki adında bir baş rahibe sahip olması, ki bu tabii ki bir kedi. Koyuki tapınaktaki tek kedi değil, çünkü başka birkaç kedi asistanı daha var. Ancak Koyuki, huysuz yüzü sayesinde ziyaretçiler arasında en popüler kedi.

Tapınağın yöneticisi Kedi Koyuki için şu sözleri söylüyor: “Koyuki çok sakin ve ılımlı bir kedi olduğu için aynı yerde uzun süre kalmayı sever ve fotoğraf çekileceği zaman poz verme de üstüne yoktur. Üstelik yıldırımdan veya depremden de korkmuyor.”

“Koyuki, yaklaşık bir yaşına kadar sokakta yaşayan bir kediydi. Bu yüzden yaklaşık olarak yedi yaşında olduğun düşünüyoruz,” diye ekledi.

Koyuki’nin birbirinden tatlı fotoğraf ve videolarına bakmak isterseniz, Instagram hesabına (@nekojizo) aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: https://www.instagram.com/nekojizo/?utm_source=ig_embed

Kaynak: WorldBuzz

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER