YENİLER >

Mardinli Marilyn Monroe Kedi Sığınma Evi Kurdu - Seda Tuncel

Mardinli Marilyn Monroe Kedi Sığınma Evi Kurdu - Seda Tuncel

Marilyn Monroe’ya benzerliğiyle dikkat çeken Melek Karahan, Mardin’de engelli ve bakıma muhtaç kediler için sığınma evi kurdu.

8 yıl önce eşinin tayini için Afyonkarahisar’dan Mardin’e yerleşen 47 yaşındaki Melek Karahan’ın hayatı, turistlerin ve yerli halkın kendisini Marilyn Monroe’ya benzetmesiyle tamamen değişti. 4 çocuk sahibi Mardinli Monroe bitkisel ürünler ve sabun üzerine küçük bir işletme açtı. Dünya’nın her yerinden gelen turistlerin birlikte fotoğraf çektirdiği Melek Karahan daha sonradan çocukluk hayalini gerçekleştirmek için bir adım attı ve bankadan 60 bin lira kredi çekerek engelli, yardıma muhtaç kediler için sığınma evi kurdu.

Melek Karahan, hayali olan kedi sığınma evi için; “Hayvanlara olan sevgim çocukluktan geliyor. Ailem hiç sevmezdi ben onlardan gizli hem besleyip hem de ev yapardım. Kedi sığınma evi için bulduğum yer harabeydi. 4 ay sürdü sürdü, sıfırdan bir yer yaptım. Şimdi bütün kedilerin yataklarında isimleri yazıyor. Yatak örtülerini bile kendi ellerimle yaptım. Hasta odamız ayrı. Bulaşıcı hastalık olmasın diye ayrı bir hasta odası da yaptık” dedi.

30 kedi kapasiteli sığınma evinde şu an 27 engelli ve yardıma muhtaç kedi var. Tedavilerini özel kliniklerde hiçbir destek almadan yaptırdığını belirten Melek Karahan son olarak; “İmkanlarım el verdikçe sokaktaki bütün kedilere yardım etmeye devam edeceğim” diye belirtti.

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER