YENİLER >

Her Hafta Bir Kedi ‘Kinkalow’

Her Hafta Bir Kedi ‘Kinkalow’

Kinkalow kedisi, enerjik ve oyuncu kişiliği ile bilinen nadir bir kedi cinsidir. Kinkalow nispeten yeni bir cins olmasına rağmen, dikkat çekici kedilerden biridir. En ayırt edici özellikleri ise kıvrık kulakları.

Bu kedi türü, iki büyüleyici kedinin melezidir: Munchkin ve American Curl. Munchkin ebeveyni orijinal cüce kedi cinsi olduğundan, küçük Kinkalow'un sevimli boyutunu nereden aldığını anlamak mümkündür. Kıvırcık kulakları ve minik boyları ile karşılaşabileceğiniz en dikkat çekici kısa bacaklı kedilerden biridir. Kinkalow'lar, dışa dönük bir mizacı olan sevecen ve zeki kedilerdir.

Kinkalow kedisi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Munchkin ve American Curl ırkları arasındaki melezlemeden kaynaklanır. 1990'ların ortalarında, Terri Harris adlı Amerikalı bir yetiştirici, bu sevimli kedileri bir araya getirdi ve doğan  bebeğe Munchkinlanes Kinkalow Louie adı verildi.

Fiziksel Özellikleri

Kinkalow'lar uzun gövde ve kısa bacaklara sahiptir. Kulakları ilk doğduğunda düz ancak zaman geçtikçe kıvrılmaya başlar. Kaplan şeklinde bir kafa ile kaslı ve atletik bir yapıya sahiptir. Çoğu kısa bacaklı kedi gibi, göz kamaştırıcı yuvarlak gözleri vardır. Kinkalow'ların zarif görünümlerine katkıda bulunan uzun, güzel kuyrukları vardır.  Sağlıklı bir Kinkalow kedisi yaklaşık üç ila yedi kilo ağırlığında olabilir.

Karakter Özellikleri

Kinkalow, bacakları kısa ama kişiliği büyük olan nadir bir kedi ırkıdır. Sevecen, oyuncu ve sakin bir mizacı vardır.  Sosyaldir ve sevdiklerinin yanında olmayı severler. Sevgi dolu ve enerjik kedilerdir. Aynı zamanda zekalarıyla da tanınırlar, bu yüzden onları zihinsel olarak uyarmak için bazı stratejik kedi oyuncaklarına ihtiyacınız olacak. Evdeki diğer canlılarla iyi anlaşır, onlar için tam bir sevimli enerji küpü diyebiliriz.

Kinkalow Bakımı

Bakım söz konusu olduğunda, Kinkalowlar az bakım gerektiren bir türdür. Kinkalow cinsi kedinizi sağlıklı ve mutlu tutmak için ipeksi tüylerini kaliteli bir kedi fırçasıyla haftada bir fırçalamanız gerekir.

Sevimli kıvrık kulakları olan çoğu kedi gibi, Kinkalow'ların da kulak kiri ve kulak enfeksiyonu geliştirme riski daha yüksektir. İyi bir bakım rutini, onlara hem aranan ilgiyi hem de gerekli sağlık bakımını sağlayacaktır.

Keditörün Önerisi

Onlar Eşya Değil, CAN!

27.03.2021

Hayvan sahiplenmek söz konusu olduğu zaman, onların eşya değil bir 'can' olduklarını asla ...

Kediler Alemi

Kedilerin Beslenme Düzeni

24.11.2021


Kediler için beslenme sağlıklı bir hayat geçirmeleri için önemli bir husustur. Bir kap ...

Ev Sahibim Kedimi İstemiyor!

11.11.2021

“Ev sahibim kedimi istemiyor, sitedekiler köpeğimi şikayet ediyor'' diyorsanız, öğrenmeniz ...

Kediler Neden Sürtünür?

23.10.2021

Kedilerin bazı hareketlerine ve ani davranış değişikliklerine alışmak biraz zordur. ...

Milli Gurur

03.08.2021

Zeki, çevik ve ahlaklı kadın sporcularımızla kızlarımızla gurur ...

5 Farklı Kedi Kişiliği

18.05.2021

Söz konusu kediler olduğunda çoğu insan tek bir basmakalıp karakterleri olduğunu düşünür. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER