Kedileri Stres Anında Kucağa Almak

Kedileri Stres Anında Kucağa Almak

Size yol arkadaşlığı yapan kedilerinizi stres anında kucağınızda nasıl taşıdığınız çok önemlidir. Kedileri yanlış kucaklamak hem onlar hem de sizler için sakıncalı durumlar yaratabilir.

Veteriner hekim Uri Burstyn, Helpful Vancouver Vet kanalında, "Bir kediyi okşamak ve onunla oyun oynamak için yaklaştığınızda, onların çok kolay ürkebildiğini unutmamalısınız, bu yüzden onlarları sakinleştirmeniz gerekmektedir. Onlar bizden daha hassas ve küçükler, bu nedenle hafif bir dokunuşla onları kucaklamalısınız. "Bir kediyi strese girmeden kucağınızda tutmanın kolay bir yolu olduğunu da açıklıyor. Kulağa biraz tuhaf gelse de, onları güvenli, sıkı bir tutuş onlar için rahatlatıcı olabilir.’’

Özellikle kediler bir veteriner kliniğinde, seyahatte veya sağlıksal bir olayda (tırnak kesme, hap içirme vb.) yoğun stres altına girerler. Bu gibi durumlarda onları kucakta tutmak çok zor hale gelebilir. Onları sakinleştirmek için bir elinizi göğüs altına bir elinizi karın altına koyabilirsiniz. Arka bacaklarının kontrolsüzce sallanmasına izin vermeyin.

Videonun önerdiği başka bir yol da 'futbol taşıma' olarak adlandırılıyor. Bu kulağa oldukça değişik geliyor, ancak düşündüğünüzden daha güvenli ve emniyetli.  Temel olarak, popolarını öne doğru ve başını kolunuzun altında tutarak kediyi geriye doğru kaldırırsınız. Bu, kediyi güvende tutar, ancak günlük kucağımıza bu şekilde almamalıyız.

24/08/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Eğitilebilir Mi?

31.05.2023

Kediler başına buyruk yapılarıyla bilinse de, bazı davranışları öğretmeniz mümkündür. ...

Kediler Alemi

TATLI RÜYALAR

04.08.2023

Kedicilerin, tüylü dostları ile ilgili merak ettiği birçok soru var ve bu sorular arasında ...

Köpeklerin Vücut Dili

23.09.2021

Köpekler gözlerinden, kuyruklarına kadar tüm vücut hareketleriyle iletişim kurarlar. Göz ...

Kedilerin Yaşam Evreleri

07.04.2023

Kedinizin hayatın hangi aşamasında olduğunu hiç merak ettiniz mi? Kedilerin yaşam ...

Kediler Terler Mi?

25.08.2022

Hem evimizdeki minik dostumuz, hem sokaktaki dostlarımız için yaz aylarının gelmesi, ...