YENİLER >

Kedileri Stres Anında Kucağa Almak

Kedileri Stres Anında Kucağa Almak

Size yol arkadaşlığı yapan kedilerinizi stres anında kucağınızda nasıl taşıdığınız çok önemlidir. Kedileri yanlış kucaklamak hem onlar hem de sizler için sakıncalı durumlar yaratabilir.

Veteriner hekim Uri Burstyn, Helpful Vancouver Vet kanalında, "Bir kediyi okşamak ve onunla oyun oynamak için yaklaştığınızda, onların çok kolay ürkebildiğini unutmamalısınız, bu yüzden onlarları sakinleştirmeniz gerekmektedir. Onlar bizden daha hassas ve küçükler, bu nedenle hafif bir dokunuşla onları kucaklamalısınız. "Bir kediyi strese girmeden kucağınızda tutmanın kolay bir yolu olduğunu da açıklıyor. Kulağa biraz tuhaf gelse de, onları güvenli, sıkı bir tutuş onlar için rahatlatıcı olabilir.’’

Özellikle kediler bir veteriner kliniğinde, seyahatte veya sağlıksal bir olayda (tırnak kesme, hap içirme vb.) yoğun stres altına girerler. Bu gibi durumlarda onları kucakta tutmak çok zor hale gelebilir. Onları sakinleştirmek için bir elinizi göğüs altına bir elinizi karın altına koyabilirsiniz. Arka bacaklarının kontrolsüzce sallanmasına izin vermeyin.

Videonun önerdiği başka bir yol da 'futbol taşıma' olarak adlandırılıyor. Bu kulağa oldukça değişik geliyor, ancak düşündüğünüzden daha güvenli ve emniyetli.  Temel olarak, popolarını öne doğru ve başını kolunuzun altında tutarak kediyi geriye doğru kaldırırsınız. Bu, kediyi güvende tutar, ancak günlük kucağımıza bu şekilde almamalıyız.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedim Neden Mama İstiyor?

26.06.2021

Sizin de kediniz hep aç ve yemek yemek için miyav sesleriyle peşinizden ayrılmıyor mu? Gün ...

İyi Cüceler Cafe

03.07.2020

Kitaplar, oyunlar, oyuncaklar çocukların olduğu kadar bizim de birer parçamız... Bu ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER