“Tüm canların yanında olacağız”

“Tüm canların yanında olacağız”

Ülkemizde yaşanan yangın felaketinde hayvanların yardımına ilk koşanlardan biri Özel Hayvan Hastaneleri Derneği’ydi. Koşulsuz olarak yangından zarar gören canların yaralarını sarmak için ülkenin birçok şehrinden yola çıkan OHHAD’a bağlı hayvan hastaneleri ve veteriner hekimler, hala yangın bölgelerinde zor koşullarda tedavilere devam ediyor.

OHHAD Başkanı Dr. Tarkan Özçetin: “Türkiye genelinde derneğimize üye 43 hayvan hastanesi olarak bugün olduğu gibi her zaman, halkımızın, hayvansever dostlarımızın ve tüm canların yanında olacağız.”

Dr. Tarkan Özçetin dergimize yaptığı açıklamada;

“Son günlerde ülkemizin dört bir yanından gelen yangın haberleri için derin üzüntü içindeyiz. Yaşadığımızı bu felakette yüzbinlerce cana ev sahipliği yapan ormanlarımız gözümüzün önünde yok oluyor.

Özel Hayvan Hastaneleri Derneği (OHHAD) olarak, yangınları haber alır almaz bu doğa katliamında zarar gören tüm canların tedavilerini ücretsiz yapma kararı aldık ve hızla uygulamaya koyduk. Başta yangınların yoğun yaşandığı Antalya ve Muğla illerindeki OHHAD üyesi hastanelerimiz gerek hastanelerinde yatarak, gerekse mobil ekiplerle ayakta tedavilere başlamıştır. Ayrıca yangının ilk günlerinde İstanbul’dan hareket eden bir üye hastanemiz mobil ekibi ile Manavgat’ta yoğun olarak çalışmalarına devam etmektedir. Diğer illerdeki bir çok hastanemiz ise şimdilik uzaktan ekiplere destek olmakla beraber ihtiyaç halinde bölgeye intikal etmek için tüm hazırlıklarını tamamlamıştır. Türkiye genelinde derneğimize üye 43 hayvan hastanesi olarak bugün olduğu gibi her zaman, halkımızın, hayvansever dostlarımızın ve tüm canların yanında olacağız” dedi.

Özçetin ayrıca; kamu kuruluşları ile koordineli olarak hareket eden OHHAD’a üye hastanelerin sadece illerde değil illere bağlı tüm yerleşim yerlerindeki canlara, evcil yaban, kedi köpek, koyun keçi, kuş sincap ayrımı yapmaksızın sağlık hizmeti götürdüğünü de sözlerine ekledi.

Keditörün Önerisi

Kediler Özler Mi?

12.11.2021

Kediler söz konusu olduğunda onların bağımsızlıklarına düşkün ve insan varlığına ...

Kediler Neden Isırır?

01.11.2021

Kedilerin ısırma alışkanlıklarının pek çok sebebi vardır. Kediler doğal avcılık ...

Kediler Alemi

Ünlü Kediler

31.12.2021

Onlar tarih, bilim ve edebiyat dünyasına yön vermiş kediler... Ancak bu, hiç de umurlarında ...

Lemurlar

05.10.2021

Lemurların, nesli tükenmekte olduğu için sayısı oldukça az ama bir o kadar da kıymetlidir. ...

Kedinizin Kişiliği Hangisi?

13.07.2021

Kedilerde insanlar gibi birbirinden farklı karakterlere sahiptirler. Kişiliklerine göre kediler ...

Kedi Kitabevi

06.05.2020

Kedi Kitabevi, kapıdan giren herkesin dikkatini çeken ‘okur dostlar grubu’nun yeni üyesi ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER