Love Different - Seda Tuncel

Love Different - Seda Tuncel

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

- Merhaba ben Serjen Altuğ. Love Different markasının sahibiyim. Markamızla yaklaşık 5 senedir ihtiyacı olan hayvanlara yardım etmeye çalışıyoruz. Gelirimizin bir bölümünü onlara ayırıyoruz. Hayvanseverler için tasarım ürünler satıyoruz.

Kedilere olan ilginizin kaynağı nedir? Bu işi yapmayı neden seçtiniz?

- Ben çocukluğumdan beri bütün hayvanları çok seven bir aileden geliyorum. Hayvan sevgisi bende belli bir yaştan sonra hayvanlara duyarlı olmak şeklinde bir yol aldı. Bir yaştan sonra da emeğimi, enerjimi sevdiğim bir iş için harcamak istedim. Duyarlılık arttıkça daha fazla şey yapmak istiyorsunuz. Daha yararlı olmak istiyorsunuz. Hayvanlara, hayvan sevmeye bambaşka boyuttan bakmaya başlıyorsunuz. Hem şu anda çok sevdiğim bir iş yapıyorum hem de onunla çok sevdiğim varlıklar olan hayvanlara yardım ediyorum.

Love Different markası nasıl oluştu?


- Öncelikle tescilli bir markam olsun çok istedim. İlk önce isimsiz olarak hayvanseverlere yönelik çok küçük bir kadrajda ürün satmaya başladık. Markalaşmayı çok istediğim için başvurduk ve Love Different markasını aldık. Sonrasında; ürün çeşitliliğimiz artmaya başladı. Şimdi kedi ve köpek severlere özel, geniş bir skalada tasarım ürün çıkartıyoruz.

Ne tür ürünler satılıyor?

- Hayvanseverlere yönelik tasarım ürünler satılıyor. Biz kesinlikle bağış ürünleri satmıyoruz. Çeşitli atölyelerle ve tasarımcılarla çalışıyoruz. Bunun yanısıra bizim kendi atölyemiz de var. Kedi-köpek severlere yönelik anahtarlık, küpe, cüzdan, tekstil ürünleri, takı, seramik ürünler, kapı süsleri ,duvar dekorasyon ürünleri, yastık gibi tasarım ürünlerin satışını yapıyoruz. Özellikle şu konuda iddialıyız, ürünlerimiz tasarım olduğu için başka yerde bulunması çok zor. Hemen hemen hepsi sadece Love Different markasına özel.

Sizin evcil dostunuz var mı? Eğer varsa hayatınıza nasıl girdiğini, özelliklerini, onunla olan ilişkinizden bahseder misiniz?

- İki çok güzel köpeğim var. İkisi de cins köpekler olmasına rağmen kurtarılmış hayvanlar. ‘Hef’ bize geldiğinde üç aylıktı, kanlı ishaldi. Genç bir kıza doğum günü hediyesi olarak verilmiş ancak ev halkı istemeyince biz aldık, ailemize katıldı. Bana çok şey öğretti, beni büyüttü. Şimdi 14 yaşında gözünün içine bakıyoruz onun. Daha sonra küçük bir kız geldi evimize ismi ‘Serji’ o da ailemizin parçası, ikisini de çok seviyoruz. Onlar bizim canlarımız.

Kedici Dergisi okurları tasarım ürünlerinize nereden ulaşabilir?

- Müşterilerimizle Instagram ve WhatsApp üzerinden iletişime geçiyoruz çoğunlukla. Zaten markamızın müdavimi denilebilecek, bizi hiç ihmal etmeyen, her zaman yanımızda olan bir kitlemiz var. Belli başlı bazı veterinerlerde satışlarımız var. Bunlardan bir tanesi de Kedi Hastanesi. Sık sık Bilkent Center ve Kentpark Alışveriş Merkezi’nde standımız kuruluyor. Sevgili Tarkan Özvardar, Canine Collage’in kapılarını bize her zaman açar. Happy Pets Otel’in sahibi Sevgi Süer hanım her zaman Love Different markası olarak bizi ağırlar.

Kedici Dergisi okurlarına iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

- Bizden yapacağınız her alışveriş ihtiyacı olan hayvanlara geri dönüş sağlayacak. Biz koskoca bir kazan çorbada, tuz zerreciği olmaya çalışıyoruz.Hep Daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Bu da sizin sayenizde olacak. Siz geliyorsunuz, lütfediyorsunuz, zamanınızdan, bütçenizden bize bir şeyler ayırıyorsunuz. Ve biz de aktarabildiğimiz kadarını ihtiyacı olan hayvanlarla paylaşıyoruz. Bizi destekleyen, ihmal etmeyen, yanımızda olan tüm hayvanseverlere minnet borçluyuz.

- Love Different markası eşsiz tasarımlarıyla 2-3-4 Aralık ve 9-10-11 Aralık tarihlerinde Kedi Hastanesi’nde

- 17- 30 Aralık tarihleri arasında Bilkent Center’da.

02/12/2020

Keditörün Önerisi

Kedilerde İştahsızlık

06.10.2023

Kedilerde iştahsızlık; yaygın görülen, genellikle kendiliğinden geçen, uzun sürdüğü ...

Kedi Ve Müzik

12.09.2021

Müzik açıkken, kediler bu durumdan rahatsızlık duyar mı? Ya da müzik onları rahatlatır ...

Tokyo’nun Dev Kedisi

09.07.2021

Tokyo’da Shinjuku Tren İstasyonu’ndan çıkanları meydandaki gerçekçi dev Calico kedi ...

Kediler Alemi

Habeş Kedisi

11.05.2023

Habeş kedisi, ince yapılı, orta boylu, sivri ve nispeten büyük kulakları olan bir kedidir. ...

İmza: Pati!

13.06.2023

Kedilerin yumuş yumuş olan patileri sadece sevimli değil aynı zamanda onların en hassas ...

Kedici & İlber Ortaylı

23.06.2022

Kedici Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Tarkan Özçetin, kedilere olan sevgisini bildiğimiz ...

Kahraman Kedi Bandit

08.08.2022

ABD'nin güneydoğusundaki Mississippi eyaletinde "bekçi kedisi", evinin soyulmasını önledi. ...

Ülkemize Ait Kedi Irkları

01.09.2023

Türkiye oldukça farklı sayıda kedinin yaşadığı, aynı zamanda kedi türleri açısından ...