Türkiye'nin İlk Kedi Yastığı Bursa'da Üretildi - Kerim Teoman Çevik

Türkiye'nin İlk Kedi Yastığı Bursa'da Üretildi - Kerim Teoman Çevik

Türkiye'nin kediler için üretilen ilk kedi yastığı markası Bursalı iki girişimciden çıktı. Ece Arar ve Burcu Arar'ın markası olan CatLoopers, kediler için kedi otlu ve lavantalı yastıkların yanı sıra kedi desenli Amerikan servisler, kalem kutuları, kırlentler, bardak altlıkları da içeriyor. Tamamı el yapımı olan CatLoopers ürünlerine evcil hayvan sahipleri büyük ilgi gösteriyor.

'İçinde kedi otu ve lavanta bulunan, kediler için üretilen küçük yastıklar Türkiye'de bir ilk.Bu tip ürünler maalesef hep yurtdışından ithal ediliyor. Bu ürünleri küçük patili dostlarımız çok seviyor. Biz de neden biz üretmeyelim diyerek yola çıktık. Kediler için zararı olmadığı bilinen lavanta ve kediotu ile başladık. Yıkanabilir kedili kumaşların içine çok az miktarda kedi otu ve lavanta ekledik.'diyen Ece Arar şunları kaydetti:

Lavanta Kedileri Sakinleştiriyor

Lavantanın sakinleştirici etkisi biliniyor. Özellikle yolculuğa çıkarken, veterinere giderken biz bu yastığı kedi sahiplerinin yanlarına almalarını öneriyoruz.'Lavanta hem insanlar hem de evcil dostlarımız için huzur, sakinlik demek. Bir tutam lavanta ve elyaf içeren kedi yastıkları uykuya dalmada küçük dostlarımıza yardımcı olduğu gibi, taşınma gibi stresli durumlarda da işe yarıyor. Kedi otu içeren küçük yastık ise bazı kedilerin ilgisini çokça çekiyor, onları hareketlendiriyor, oyun oynamalarını sağlıyor. Çok küçük bir tutam kedi otu içeren bu yastıkları köpek dostlarımız da çok seviyor.

Kedili desenlerin yer aldığı el yapımı ürünlerini evcil hayvan aksesuarları satan dükkanlara ulaştırdıklarını belirten Burcu Arar ise CatLoopers ile ilgili şunları söyledi: 'Kediler ve kediseverler için iyilik hali sloganıyla yola çıktık. Amaçlarımız arasında başta HEPAD olmak üzere birçok derneğe yardım da var. Evcil hayvan dostlarımız olmadan bu dünya çok tatsız tuzsuz bir yer olurdu. Biz de hem onlara, hem de evcil hayvan severlere ürünlerimizi ulaştırarak bu dünyaya biraz olsun renk katabilirsek ne mutlu bize.

CatLoopers markasına @catloopers Instagram adresinden ulaşılabiliyor.

Keditörün Önerisi

Bu Mama Bozuk Mu?

18.11.2021

Raf ömrü olan kedi mamalarının, bozuk olup olmadığını anlamanız kedilerin sağlığı ...

Kediler Neden Sürtünür?

23.10.2021

Kedilerin bazı hareketlerine ve ani davranış değişikliklerine alışmak biraz zordur. ...

Kahraman Kedi Arthur

16.02.2021

Avustralya’da evlerinin arka bahçesinde ülkenin en zehirli yılanı tarafından saldırıya ...

Kediler Alemi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29.10.2021

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve sonsuz ...

İkiz Kediler Var mı?

20.07.2021

Kediler ikiz doğabilir ve bu sadece DNA testi ile anlaşılır. Genetik haritalandırma zor ve ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER