Evdeki Sorunlara 3 Pratik Çözüm

Evdeki Sorunlara 3 Pratik Çözüm

Tüm Kediciler evin asıl sahibinin kediler olduğunu bilir. Biz de bu durumdan pek şikayetçi değiliz aslında.. Kedilerle yaşamak harikadır ancak bazı ufak dezavantajları da vardır. Endişelenmeyin bazı kedi davranışlarını çözmeye yardımcı olabilecek ipuçlarımız var..

Evde Kedi Tüyü Sorununu Nasıl Çözebilirim?

Evcil dostlarımızın sağlığı için temizlik çok önemlidir. Evin tozlardan ve mitelardan arındırılmış olması hem sizin hem de evcil dostunuzun konforu için mutlaka şarttır. Evinizi temizlerken ağır kimyasallar kullanmaktan kaçınmalısınız. Özellikle uzun tüylü bir kediyle yaşıyorsanız, evdeki tüy sorununu pratik bir şekilde çözmek için ise bir çift lastik eldiven giyin ve nemlendirin. Ellerinizi yüzeylere sürerek tüyleri toplayın. Bu ipucunun ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.

Kedimi Evdeki Zararlı Bitkilerden Nasıl Uzak Tutarım?

Bu durum bitki ve kedi severler için her zaman önemli bir sorun olmuştur. Kedinizin yaklaşmasını istemediğiniz bitkilerin çevresine narenciye kabuğu koymak etkili bir yöntem olabilir. Kediler portakal, limon kokusundan nefret ederler.

Kedimi Nasıl Mutlu Edebilirim?

Dünyadaki tüm kedilerin ıslak mamayla mutlu olacağını bütün Kediciler bilir! Ama sadece ‘beslemek’ sizi iyi bir ebeveyn yapmaz. Yemek vakti öncesi düzenli olarak evcil dostunuzla oyun oynamak kedinizin yemeği ödül olarak görmesini sağlayabilir. Oyun, kedinizin avlanma içgüdüsünü de beslediği için hem fazla kalorisini yakmasına aynı zamanda da can sıkıntısının azalmasına yardımcı olacaktır. Sizinle paylaştığı güzel anlar, aranızdaki duygusal bağı güçlendirecektir.

19/05/2023

Keditörün Önerisi

Hayvan Polisi Geliyor!

03.07.2020

“Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şube Müdürlüğü”nün kurulması İçişleri Bakanı ...

Kediler Alemi

Bir Dosta Veda - Emek Ekşi

17.05.2022

Sevgi, canlılara sunulmuş muazzam bir hediyedir. Amansız bir yaşam savaşının döndüğü bu ...

Hamsterlar

03.08.2021

İnsanlar tarafından fareye benzetilen aslında farklı bir tür olan Hamsterlar, büyük ...

Kedi Süperstar!

17.10.2023

Türk pop müziğinin Süperstar'ı olarak kabul edilen Ajda Pekkan önceki akşam Harbiye ...

Engelli Bir Kediyle Yaşam

10.05.2024

Bazı kediler doğuştan, bazıları ise sonradan bir kaza veya travma sonucu meydana gelen ...