YENİLER >

Kediler Küser Mi? - Seda Tuncel

Kediler Küser Mi? - Seda Tuncel

Evinizi bir kediyle paylaşıyorsanız bu soru mutlaka aklınızdan geçmiştir. Eve biraz geç geldiniz ya da işe gitmek için onun üzgün bakışlarına maruz kalıp mecburen evden çıktınız.. “Kedim bana küstü mü?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Sevgili kediciler bu yazımızda tüm merakınızı gidereceğiz!

Hiçbir kedici, evcil dostunun ona küsmesini istemez. Peki, kedilerin küstüğü nasıl anlaşılır? Bu durum oldukça basit. Kediniz eskisi gibi bacaklarınıza dolanmıyorsa, sizinle eskisi gibi oyun oynamıyorsa, mama yemeyi reddediyorsa veya eskisi gibi iştahla yemiyorsa öncelikli olarak bir sağlık problemi olup olmadığını teyit etmelisiniz. Sağlığında bir sorun yoksa, ufak kalp kırıklıkları söz konusu olabilir..

Kedinizin size küstüğü belli! Ama sebebi ne? Her kedinin kişilik özellikleri farklıdır, bu sebeple küslüğün sebepleri de farklılaşır. Bazı sebepleri sıralamamız gerekirse, onu evde uzun süre yalnız bırakmanız, kızmanız veya sert tepki göstermeniz, azarlamanız, yabancı bir yerde kalması veya hoşlanmadığı misafirler, kedinize lezzetli gelmeyen mamaları vermeniz, eve yeni bir kedinin gelmesi muhtemel küslük sebeplerindendir.

Kediniz size küstüyse barışma teklifini oyunla yapabilirsiniz. En sevdiği yaş mamayı vermek de iyi bir tercih olabilir. Onunla daha fazla zaman geçirmek, sevginizi göstermek aranızdaki buzları eritecektir.

Keditörün Önerisi

Kedilerin Mucize Patileri

12.08.2021

Dostunuzun bedenindeki en tatlı, en minik ve en mucizevi detaylardan biri olan patiler için sır ...

Kediler Alemi

Lemurlar

05.10.2021

Lemurların, nesli tükenmekte olduğu için sayısı oldukça az ama bir o kadar da kıymetlidir. ...

İkiz Kediler Var mı?

20.07.2021

Kediler ikiz doğabilir ve bu sadece DNA testi ile anlaşılır. Genetik haritalandırma zor ve ...

Kediler Rüya Görür Mü?

11.07.2021

Kediler uyurken kuyruklarını sallaması, ayaklarında, patilerinde ve bıyıklarında ani ...

Bir Dosta Veda - Emek Ekşi

14.04.2021

Sevgi, canlılara sunulmuş muazzam bir hediyedir. Amansız bir yaşam savaşının döndüğü bu ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER