YENİLER >

Hayvanseverleri Kızdıran Tebligat

Hayvanseverleri Kızdıran Tebligat

Kış geldi ve sokakta yaşayan sevimli dostlarımız için zorlu yaşam koşulları başladı. Minik dostlarımız soğuk kış günlerini sokakta geçirmek zorunda kalıyor. Kediciler olarak isteriz ki havalar soğuduğunda sokakta hiçbir hayvan üşümesin, hiçbir hayvan aç kalmasın. Buna çare olmak istediğimizde ise, onlar için tek yapabileceğimiz korunaklı bir yuva. İşte biz Kediciler gibi düşünen Ankara’da bir sitenin sakinleri, bahçelerine sokaktaki canlar için kedi kulübesi koydu. Ancak belediye tarafından site yönetimine gönderilen tebligatta, kedi kulübesinin kaldırılması istendi.

BirGün’ün haberine göre; Mamak Belediyesi, bir site bahçesinde yaşayan kediler için bulunan kedi kulübesinin kaldırılması ve bahçeye mama bırakılmaması için site yönetimine tebligat yolladı.

Tebligatta, çeşitli mamaların bırakılması halinde idari işlem yapılacağı belirtildi.

Gönderilen tebligatta şu ifadeler yer aldı:

"Siteniz içerisinde bulunan kediler için yapılmış kulübenin kaldırılması, site bahçesine gelişi güzel yemek atıkları ve çeşitli mamaların bırakılmaması, aksi takdirde Zabıta ve Kürşat Kabahatler Talimatnamesinin ilgili maddelerince hakkınızda idari işlem yapılacaktır."

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Tokyo’nun Dev Kedisi

09.07.2021

Tokyo’da Shinjuku Tren İstasyonu’ndan çıkanları meydandaki gerçekçi dev Calico kedi ...

Ankara Kedisi Yok Oluyor...

29.01.2020

Anadolu tarihler boyu çeşitli uygarlıklara misafirlik etmiştir. Bunlardan niceleri tarihin ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER