Kuyruklar Neler Anlatıyor?

Kuyruklar Neler Anlatıyor?

Bir kediciğin kafasının içinde neler döndüğünü Kedici’lere kim söyler? Fazla uzağa bakmaya gerek yok, tabii ki kuyruklar bize o mükemmel kafada ne hınzırlık planları döndüğünü fısıldar.

Mırmırınız kendi bölgesindeyken kuyruğunu havada tutuyorsa, güveni ve memnuniyeti ifade ediyordur. Yukarı doğru dimdik şekildeki bir kuyruk, keyiflerin yerinde olduğunu, mutluluğu ve arkadaş canlısı bir tavrı ifade eder.

Keditörden bir küçük ipucu olsun sevgili Kedici’lere, eğer kuyruğun ucu sağa sola doğru yavaş bir hareket halindeyse bu mutlu olduğunu anlatır.

Kuyrukta bir kıvrılma olduğunu fark ediyorsanız, oyun molası vermeniz gereken durumlar var demektir sevgili Kediciler. Bu kuyruk pozisyonu genellikle eğlenceli bir ruh halini yansıtır. Eğlenceye hazırsak çıksın oyuncaklar!

Dikkat! Dümdüz bir kuyruk her an bir kaos olabileceğinin sinyalidir. Aşağı inmiş bir kuyruk çok ciddi bir durumun ifadesi olabilir. Bununla birlikte, İran kedileri gibi bazı cinsler kuyruklarını, belirli bir sebep olmadan da aşağıda tutma eğilimdedirler.

Vücudun altında kıvrılmış bir kuyruk görüyorsanız, korku veya boyun eğme işaretidir. Bir durum kedinizi sinirlendiriyor olabilir. En hızlı şekilde kedinizi mutlu etmek için kolları sıvayabilirsiniz.

Boru fırçasını andıran kabarmış bir kuyruk, tehlikeyi önlemek adına daha büyük görünmeye çalışan, ciddi şekilde korkmuş ve tedirgin bir kediciği yansıtır.

Sağa sola yavaşça sallanan bir kuyruk, bir nesneye odaklanma vaktinin geldiğini haber verir. Bu kuyruk hareketini, mırmırınız sevdiği oyuncağına mükemmel bir atlayış yapmadan hemen önce ya da mama kabının dışına firar etmiş bir mama tanesine atılmadan hemen önce görebilirsiniz.

Sağa sola hızla sallanan bir kuyruk, saldırganlık ve korkunun sinyalidir. Bu kuyruk hareketini gördüğünüzde biraz uzak durmanızı istiyor diye yorumlayabilirsiniz.

20/06/2023

Keditörün Önerisi

BİR MUCİZEDİR PATİLER

02.09.2023

Kedilerin fizyolojik özellikleri insanlarda ilgi uyandırır. Esnek ve atletik vücut yapıları ...

Bir Kedinin Kalbi

18.11.2022

Bir kedinin kalbi dakikada 100 ila 200 kere atar. Kalp kapakçıkları hızla açılıp kapanır. ...

Kediler Alemi

Kediler Kaç Kelime Anlar?

14.10.2022

Kediler ve kediciler arasında güçlü bir bağ vardır. Sürekli olarak kedinizle konuştuğunuzu ...

Karıncalar

29.08.2021

Çalışkanlıklarıyla nam salmış karıncalar, kendilerinin 10 katı ağırlığını nasıl ...