Rol Model Olarak Kediler

Rol Model Olarak Kediler

Birçok kedi sadece kedilere özgü olan hareketlerine hayran kalır. Kediler, özellikle rahatlama söz konusu olduğunda, biz insanlar için iyi bir rol modelidir. Biz insanlar, bunlardan bir kaçına veya diğerine kolayca göz atabiliriz. Kedilerimizi rol model olarak görmemiz gerektiğini ve neler öğrenebileceğimizi okuyun.

Sabah rutini

Uzun bir şekerlemeden sonra güne telaşlı bir şekilde mi girdiniz? Kediler için söz konusu değil!  Birçok insan sabahları rahat bir rutinden de faydalanır. Sabah çayı veya kahvesinden önce biraz esnemeye ne dersiniz?

Kişisel bakım

Rutinden bahsetmişken: kediler için kapsamlı bakım rutininden yanadır. Bazılarını uzun süreler tüylerini taratırken, bazıları kürkünü temizlemek için bolca vakit ayırır. Sert kedi diliyle yapılan temizleme masajı, onları esnek tutar ve kan dolaşımını uyarır. Omuzlarınız gergin olduğunda ılık bir duş alın ve omuzlarınıza ellerinize masaj yapın. Ya da yüz maskesi yapmayı deneyin.

Kendinizi dinlemek

Kediler rol yapmaz, sizin iyiliğiniz için bile.  Kendi ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı dinlemek, iyi hissetmek için önemli bir yaklaşımdır.

Oynama sevincini sürdürmek

En yüce kedi bile ilgisini çeken bir oyun bulduğunda her şeyi unutabilir. Eğlenebileceğiniz yeni aktiviteler arayabilirsiniz. Resim çizmeye, ertelediğiniz o kursa katılmaya ne dersiniz?

Meraklı kalmayı kediden öğrenin

Kedinin bu özelliği de çocuğu içimizde tutmamızı hatırlatır: Kediler için her zaman keşfedilecek heyecan verici bir şey vardır! Merak ve keşif duygunuzu kaybetmeyin.

Sabırlı olun

Kediler avlarını belirlediğinde odaklanır ve sabırla bekler. Hedeflerinizi gözden kaçırmamak kedilerden öğrenebileceğimiz bir şeydir.

Küçük şeylerden mutlu olun

Bir karton kurudan, buruşuk kâğıttan iyi bir eğlence çıkarmayı bilen kedinizden günlük şeyler hakkında mutlu olmayı öğrenebilirsiniz.

Anı yaşa

Kediler yarın için endişelenmezler anın tadını çıkarırlar. Temel olarak, ileriyi düşünmek yardımcı bir niteliktir. Ama arada sırada anın tadını çıkarmak ne güzel!

Dikkatli bakarsanız kediler, iki ayaklı birçok yaşam koçun yerini alabilecek kadar ilham dolu olduğunu görebilirsiniz.

23/03/2022

Keditörün Önerisi

Habeş Kedisi

11.05.2023

Habeş kedisi, ince yapılı, orta boylu, sivri ve nispeten büyük kulakları olan bir kedidir. ...

Kediler Alemi

Tüysüz 5 Kedi Cinsi

19.04.2022

Tüysüz kediler arasında en bilinenin Firavun kedisi olarak da ...

Antik Mısırda Kedi Olmak

19.07.2023

Antik Mısırda Kedi Olmak Kedilere duyulan sevginin, onlara verilen değerin izlerini sürmeye ...