YENİLER >

En Konuşkan Papağan Türleri

En Konuşkan Papağan Türleri

Konuşmasıyla, insanları taklit etmesiyle bilinen papağanlar dikkatleri üzerlerine çekmektedirler. Mükemmel yeteneklere sahip olan papağanlar,  üç farklı kişinin sesini üç farklı şekilde taklit edebilirler. Papağanlar zeki hayvanladır. Bazı türleri sorulan sorulara cevap verir.

Amazon Papağanları

Çok sayıda kelime haznesine sahiptir. En iyi konuşabilen türler arasındadır. Rengarenk olan Amazon Papağanlarının boyları ortala 30 – 34 cm, ortalama ömürleri 40 yıldır.

Lori

Bir şarkıyı başından sonuna kadar söyleyebilirler. Çok fazla kelime haznesi vardır ve çok konuşurlar. Bu sebeple Lori Papağanlarının lakabı gevezedir.

Cockatoo

Taklit yetenekleriyle bilinirler. En uzun süre yaşayan papağanlardan olan Cockatoo, duyduğu sesleri birebir taklit ederler.

Jako

Jako Papağan’ı evcil papağanlar arasında en yaygın olanıdır, çok kolay konuşturulabilirler. Sahiplerine alışma süreleri uzundur. Ancak alışma dönemini atlatır atlatmaz konuşmaya başlarlar. Jako papağanları aynı zamanda çok zekidirler, soru algılayabilir ve cevap verebilirler. Eğitime hızlı cevap veren yetenekli ve zeki papağanlardır.

Muhabbet Kuşları

Papağanlar arasında en çok evde beslenen ve en küçük türlerindendir. Doğru eğitim ile konuşma dışında pek çok yetenek gösterebilirler. 80 kelimeye kadar konuşabilen muhabbet kuşları görülmüştür.

Sultan Papağanı

Evcil olarak beslenen papağan türlerindendir. Taklit yeteneği güçlüdür. Islık çalmayı çok sever. Konuşma eğitimi diğer papağan türlerine göre biraz zordur.

Keditörün Önerisi

Yeni Yazarımız Emek Ekşi

16.10.2020

1997, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden bu temmuz ayında ...

Kediler Alemi

Geveze - Tuğba Sancak

08.04.2021

İlayda, babasının tayini çıktığı için başka bir okula gitmek zorunda kaldı. Eski ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER