Nadir Beyaz Kuzgun Vahşi Yaşam Merkezi’nde İyileşiyor

Nadir Beyaz Kuzgun Vahşi Yaşam Merkezi’nde İyileşiyor

Vancouver Adası North Island, Yaban Hayatı Kurtarma Merkezi’nde gözetim altında olan yavru beyaz kuzgunun sağlık durumu iyiye gidiyor.

Hayvan bakım teknisyeni Derek Downes, "Kuzgunun sağlığı oldukça iyiye gidiyor" dedi. "İkinci antibiyotik kürünü bitirdi ve ilaçlara harika yanıt veriyor. Tüm enfeksiyonlar şu anda temizlendi.”

Nadir beyaz kuş, Mayıs ayı sonlarında Yaban Hayvanları Kurtarma Merkezi’ne getirildi ve durumu oldukça kötü haldeydi. Zayıflamış bağışıklık sistemi nedeniyle, beyaz kuzgunun kendi kendine hayatta kalma şansı zayıftır.

Downes, “Bağışıklık sistemini geliştirmeye ve güçlendirmeye devam etmeye yardımcı olmak için hala vitamin takviyesi alıyor” dedi. "Bu kuzgun için yavaş bir süreç çünkü uzun süreli stres bağışıklık sistemine ve bu noktaya kadar kaydettiğimiz ilerlemeye gerçekten zarar verebilir."

Başlangıçta kendi kendine beslenmeyen ve bir tüple zorla beslenen kuzgunun sağlık durumu iyiye gittikçe iştahı açıldı. Downes, “Şu anda kendi başına harika yiyor ve bağışıklığı şu anda gerçekten harika” dedi.

Kaynak: nanaimobulletin

Keditörün Önerisi

Bu Mama Bozuk Mu?

18.11.2021

Raf ömrü olan kedi mamalarının, bozuk olup olmadığını anlamanız kedilerin sağlığı ...

Milli Gurur

03.08.2021

Zeki, çevik ve ahlaklı kadın sporcularımızla kızlarımızla gurur ...

Kediler Alemi

Kedilerin Beslenme Düzeni

24.11.2021


Kediler için beslenme sağlıklı bir hayat geçirmeleri için önemli bir husustur. Bir kap ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER