YENİLER >

Veteriner Klinikleri Tam Kapanmada Açık Olacak Mı?

Veteriner Klinikleri Tam Kapanmada Açık Olacak Mı?

Sokağa çıkma yasağı boyunca veterinerler ve hayvan hastaneleri ile ilgili uygulanacak olan yöntem belli oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgede istisna kapsamına giren kurumlar açıklandı. Peki, veterinerler ve hayvan hastaneleri sokağa çıkma yasağında açık mı?

Tam kapanmaya yönelik yayınlanan genelgeye göre; kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastanelerinde çalışanlar sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

Çalışmaya devam edecek olan veterinerler ve hayvan hastanelerine evcil hayvanı rahatsızlanan ya da sürmekte olan tedavisi bulunan tüm evcil hayvan sahipleri yasaktan muaf olarak gidebilecek.

Genelgenin 3/j maddesinde düzenlenen “Küçükbaş-büyükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyetini yürütenler, sokak hayvanlarını besleyecek kişiler ile evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkacaklar (ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydıyla) istisnası içinde yer alan “sokak hayvanlarını besleyecek” kişilerin sokağa çıkma izinlerinin sadece ikametlerinin önü ile sınırlı olup olmadığına ilişkin aklınızda soru işaretleri oluşmuş olabilir.

Anılan istisnada; “ikametinin önü ile sınırlı olmak kaydı” ifadesi sadece evcil hayvanlarının zorunlu ihtiyacını karşılamak üzere dışarı çıkacaklar için geçerlidir. Sokak hayvanlarını besleyecek kişiler bu sınırlama kapsamında değildir." denilmektedir. 

Keditörün Önerisi

Lemurlar

05.10.2021

Lemurların, nesli tükenmekte olduğu için sayısı oldukça az ama bir o kadar da kıymetlidir. ...

Kahin Kedi Achilles

12.06.2021

St Petersburg kentindeki ünlü Hermitage Müzesi'nin bahçesinde yaşayan kahin kedi Achilles, A ...

Mezuniyete Doğru

02.06.2021

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim ve Öğretim Programları ...

Kediler Alemi

Dostça Bir Uyarı…

06.05.2020

Dostça Bir Uyarı…2018 verilerine göre Türkiye’deki hanelerin %10’nunda en az 1 köpek ile ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER