Yaşayan En Yaşlı Kedi ‘Samm’

Yaşayan En Yaşlı Kedi ‘Samm’

ABD'nin Oregon eyaletinde yaşayan Samm adındaki kedi "en yaşlı kedi" unvanını alarak Guinness Dünya Rekorları'na girmeye hazırlanıyor. 

Samm'in sahipleri halihazırda rekoru elinde tutan Poppy adlı kediden iki yaş daha büyük olduğunu keşfetmişti. Kedininin sahibi Charly Briggs, arkadaşlarının kedisi Samm'in 26 yaşında dünyanın yaşayan en yaşlı kedisi olup olmadığını görmesi için Guinness Dünya Rekorları ile iletişime geçmesini önerdiğini söyledi.
 Briggs, KPTV'ye verdiği demeçte, "Guinness'e sordum ve 'Şu anda elimizdeki en yaşlı yaşayan kedi 24 yaşında' dediler. Ben, 'Ne? Samm 24 yaşından büyük' diye şaşırdım, çıldırmış gibiydim. Sonra sosyal medyadan arkadaşlarıma 'Arkadaşlar, yapabilir, o kazanabilir' diye yazdığımda 'Hadi, hadi başarabilirsiniz!' dediler. 'Evet, bunun için uğraşacağız' diye düşündüm" diye konuştu.

Briggs, Samm'i 2002 yılında Memphis'te evlat edindiğinde 'başıboş bir kedi' olduğunu söyledi, ancak veterineri Samm'in 26 yaşında ve sağlıklı olduğunu doğruladı. Briggs, Samm'in resmi olarak tanınması için Guinness Dünya Rekorları'na uygun kanıtları sunma sürecinde olduğunu söyledi.

Guinness, şimdiye kadarki en yaşlı kediyi ise 38 yıl 3 gün yaşayan Teksaslı bir kedi olan Creme Puff olarak belirtiyor.

27/11/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Smokin Kediler

04.11.2022

Smokin kediler siyah ve beyaz tüy rengine sahiptir. Aynı zamanda hırs ve bağımsızlık ...

Kedi Felsefesi - Emek Ekşi

26.07.2021

“Lütfen söyler misiniz bana, buradan hangi yola gitmem gerek?”“Bu nereye gitmek istediğine ...

Kedi Kasabası

15.01.2021

Samsun'da Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi içerisinde 20 dönümlük alan ...