Kedilerin İlgilendikleri Spor Dalları

Kedilerin İlgilendikleri Spor Dalları

Kediler adeta sporda üstünlük sağlamak için var olmuş canlılardır. Hız, hassasiyet ve esneklikteki üstünlükleri tartışılmaz bir gerçektir. Peki, kedilerin günlük hayatlarında boksör, jimnastikçi ya da bir güreşçi olduklarını biliyor muydunuz?

Buz Hokeyi Oyuncusu

Buz hokeyinin amacı, pakı buzun üzerinde rakip takımın kalesine atmaktır. Bu becerilere bir kediden daha doğal olarak kim sahip olabilir ki? Hiçbir kedi oyuncağını odanın öbür ucuna rasgele vurmaz. Hızlıdır ve nesneler üzerinde olağanüstü bir kontrole sahiptirler. Kale arıyorsanız, buzdolabı ve kanepelerinizin altını kontrol edin!

Güreşçi

Bir kediden daha iyi kim güreşçi olabilir ki? İki kedinin yerde yuvarlanıp boğuştuğu o anlar. Üstelik bir kedinin güreşçi olabilmesi için başka bir kediye de ihtiyacı yoktur. Herhangi bir oyuncağı ile adeta boğuşurcasına oyun oynar.

Sprinter

Kediler o kadar hızlı koşar ki, evin bir ucundan diğer ucuna nasıl gittiğini anlamazsınız. Bu hızlı koşuşları, en iyi sprinter kediler dememiz için yeterli.

Yüksek atlama

Kedilerin mutfak tezgahına, buzdolabının üzerine gibi yerlere dev sıçramalar yapmaları için güçlü arka bacaklara sahiptirler.

Engelli koşu

Kediler ceylanlara benzer, evin içinde koştururlar ve yollarına çıkan engellerin üzerinden sıçrayarak atlarlar. Atletik engelli koşucular gibi, sandalyelerin, çöp kutularının ve hatta bizim üzerimizden geçerken sıçramak onlar için oldukça kolay bir harekettir.

Boksör

Kedilerin patileri kusursuzdur. Birçok özelliğe yarayan patileri ile karton kutunun içine saklanır ve size ya da başka bir kediye yumruklarıyla cevap verebilir. Özellikle yavru kediler bu konuda oldukça yeteneklidir.

Jimnastikçi

Kediler uykudan uyandıklarında, bir sonraki aktiviteye geçmeden önce vücutlarını esneme hareketleriyle uzatırlar. Uzman germe hareketleri ile vücutlarını kıvrak ve esnek tutarlar. Ayrıca kimin bir kediden daha iyi dengesi var? Kediler için denge aleti çocuk oyuncağı.

06/09/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Sürtünür?

26.01.2023

Kedilerin bazı hareketlerine ve ani davranış değişikliklerine alışmak biraz zordur. ...

Engelsiz Yaşam

28.05.2022

Bazı kediler doğuştan, bazıları ise sonradan bir kaza veya travma sonucu meydana gelen ...

Kediler Alemi

Hırsız Kedi ‘Harpo’

14.11.2021

ABD'nin Oregon eyaletine bağlı Portland şehrinde yaşayan Harpo hırsızlıklarıyla herkesi ...

Kedi Doğası - Emek Ekşi

12.06.2022

Kediciler olarak, kedilerimizle geçirdiğimiz vakit bizlere onları tanıma ve anlayabilme yetisi ...