YENİLER >

Kedilerin İlgilendikleri Spor Dalları

Kedilerin İlgilendikleri Spor Dalları

Kediler adeta sporda üstünlük sağlamak için var olmuş canlılardır. Hız, hassasiyet ve esneklikteki üstünlükleri tartışılmaz bir gerçektir. Peki, kedilerin günlük hayatlarında boksör, jimnastikçi ya da bir güreşçi olduklarını biliyor muydunuz?

Buz Hokeyi Oyuncusu

Buz hokeyinin amacı, pakı buzun üzerinde rakip takımın kalesine atmaktır. Bu becerilere bir kediden daha doğal olarak kim sahip olabilir ki? Hiçbir kedi oyuncağını odanın öbür ucuna rasgele vurmaz. Hızlıdır ve nesneler üzerinde olağanüstü bir kontrole sahiptirler. Kale arıyorsanız, buzdolabı ve kanepelerinizin altını kontrol edin!

Güreşçi

Bir kediden daha iyi kim güreşçi olabilir ki? İki kedinin yerde yuvarlanıp boğuştuğu o anlar. Üstelik bir kedinin güreşçi olabilmesi için başka bir kediye de ihtiyacı yoktur. Herhangi bir oyuncağı ile adeta boğuşurcasına oyun oynar.

Sprinter

Kediler o kadar hızlı koşar ki, evin bir ucundan diğer ucuna nasıl gittiğini anlamazsınız. Bu hızlı koşuşları, en iyi sprinter kediler dememiz için yeterli.

Yüksek atlama

Kedilerin mutfak tezgahına, buzdolabının üzerine gibi yerlere dev sıçramalar yapmaları için güçlü arka bacaklara sahiptirler.

Engelli koşu

Kediler ceylanlara benzer, evin içinde koştururlar ve yollarına çıkan engellerin üzerinden sıçrayarak atlarlar. Atletik engelli koşucular gibi, sandalyelerin, çöp kutularının ve hatta bizim üzerimizden geçerken sıçramak onlar için oldukça kolay bir harekettir.

Boksör

Kedilerin patileri kusursuzdur. Birçok özelliğe yarayan patileri ile karton kutunun içine saklanır ve size ya da başka bir kediye yumruklarıyla cevap verebilir. Özellikle yavru kediler bu konuda oldukça yeteneklidir.

Jimnastikçi

Kediler uykudan uyandıklarında, bir sonraki aktiviteye geçmeden önce vücutlarını esneme hareketleriyle uzatırlar. Uzman germe hareketleri ile vücutlarını kıvrak ve esnek tutarlar. Ayrıca kimin bir kediden daha iyi dengesi var? Kediler için denge aleti çocuk oyuncağı.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

En 'Kedici Ülkeler'

24.07.2021

World Atlas'ta yayınlanan bilimsel bir istatistikte, dünyada ki kedileri evcil hayvan olarak ...

Kediler Rüya Görür Mü?

11.07.2021

Kediler uyurken kuyruklarını sallaması, ayaklarında, patilerinde ve bıyıklarında ani ...

Kediniz Kaç Yaşında?

22.06.2021

Kedicilerin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin ...

2 Kedi, 1 Evde

01.05.2021

Kedilerin sevimli olduğunu inkar etmek mümkün değil. Yumuşak, sevimli, enerji doludurlar. ...

Bir Dosta Veda - Emek Ekşi

14.04.2021

Sevgi, canlılara sunulmuş muazzam bir hediyedir. Amansız bir yaşam savaşının döndüğü bu ...

Onlar Eşya Değil, CAN!

27.03.2021

Hayvan sahiplenmek söz konusu olduğu zaman, onların eşya değil bir 'can' olduklarını asla ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER