ANKARA'DA VETERİNER HEKİME ÇİRKİN SALDIRI!

ANKARA'DA VETERİNER HEKİME ÇİRKİN SALDIRI!

Veteriner Hekim Ceren Eroğlu, kedisi ölen bir kadın ve yanındaki 4 arkadaşı tarafından saldırıya uğradı!Veteriner hekime Saldırıda bulunan A.K., serbest bırakıldı.


Ankara’da gerçekleşen olayda, A.K enfeksiyon tedavisi gören kedisinin yaşamını yitirmesi üzerine 4 arkadaşı ile veteriner kliniğini basıp, eşyaları dağıttı. Hızını alamayan A.K. Vet.Hek Ceren Eroğlu’yu da once tokatladı, ardından darp etti Yaşanan olay, güvenlik kamerasına yansırken, kliniği basıp veteriner hekime saldıran A.K., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ankara'nın Çankaya ilçesinde gerçekleşen saldırı, Ceren Eroğlu’nun sahibi olduğu veteriner kliniğinde meydana geldi. Öğrenilen bilgilere göre kliniği basan A.K., erken doğum yapan Victoria isimli kedisini, enfeksiyon kaptığı için veteriner kliniğine götürmüştü. Klinikte tedavi altına alınan kedi, 4 gün sonra yaşamını yitirdi. A.K., kedisi Victoria'nın ölümünden sonra sorumlu tuttuğu kliniği 4 arkadaşıyla basarak, veteriner hekim C.E'ye saldırıda bulundu. A.K., Eroğlu'na tokat atıp, saçından çekerek ve başına vurarak darp etti. Klinikteki eşyaları da dağıtan A.K., görevliler tarafından güçlükle sakinleştirebildi.

Güvenlik kamerasına yansıyan olayda saldırıyı gerçekleştiren A.K., olay anında darp ettiği veteriner hekime, "Seni rezil ederim. Seni boğarım. Bekle ben sana daha neler yapacağım. Demek öyle, al sana klinik" şeklinde tehditler savururken klinikteki eşyaları da dağıttı. Kliniğin şikayeti üzerine polis merkezine götürülen A.K., ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakıldı.

“Önce tokat attı, sonra darp etti”

Vet.Hek Ceren Eroğlu, kedinin erken doğum yapmasının ardından üst solunum yolu enfeksiyonu kaptığını, yapılan müdahalelere rağmen kediyi kurtaramadıklarını ifade etti. Kedinin A.K’ya durumu izah ettiklerini Vet.Hek Eroğlu:"Önce telefonda arkadaşımı tehdit ettiler. Ardından ben kliniğe geldikten sonra 5 kişi geldiler. Kedinin sahibini, durumu anlatmak üzere muayene odasına aldım. Ama beni hiç dinlemeden üstüme saldırdı.Önce tokat attı, sonra darp etti.

Ardından klinikteki eşyaları fırlattı. O kaosun ortasında arkadaşlarıma polisi aramalarını söyledim. Sonrasında beraber karakola gittik. Şikayetçi olduk; ama bu anda polisin hiçbir yaptırımı olmadı" şeklinde konuştu.

"Hiç kabul edilir bir şey değil"

Yaşadığı saldırının şokunu atlatamayan Vet.Hek Ceren Eroğlu; "İnsanlar sokakta ellerini kollarını sallayıp birilerini dövmemeliler. Biz hayvanlara bu kadar iyi davranırken üzerine şiddet görmek hiç kabul edilir bir şey değil" ifadelerini kullandı. Şüpheli A.K.'nın serbest bırakıldığını ve hala büyük korku yaşadığını anlatan hekim Eroğlu: "Kendimizi güvende hissedemiyoruz. Üstelik çok ciddi maddi kaybım da var. Bunun için de bir şey yapılmasını istiyorum. Hayvanlarla uğraşmak değil insanlarla uğraşmak yorucu oluyor. İnsanlar sokakta ellerini kollarını sallayıp birilerini dövmemeliler. Hayatımda ilk kez böyle bir saldırıya uğradığım için hala şok içerisindeyim. Bunun bir karşılığı olmalı. Biz hayvanlara bu kadar iyi davranırken üzerine şiddet görmek hiç kabul edilir bir şey değil. Çok kızgın ve öfkeliyiz. Bunun bir karşılığı olsun" açıklamalarında bulundu.

03/08/2023

Keditörün Önerisi

Kedilerde İştahsızlık

06.10.2023

Kedilerde iştahsızlık; yaygın görülen, genellikle kendiliğinden geçen, uzun sürdüğü ...

KEDİM SU KUSUYOR!

14.07.2023

KEDİM SU KUSUYOR! Kedilerin nadiren su kusması alışılmadık bir durum değildir, ancak ...

Mutlu Tüyler

22.06.2023

Kedilerin tüy dökmesi normal bir durumdur, ancak tüyleri fazla miktarda dökülürse veya ...

Kediler Alemi

Jyotish - Ferhan Yüksel

09.05.2020

Bizler, madde ve bilinç boyutlarında yani III. ve IV. Boyutlarda varlığımızı ...

Kuyruklar Neler Anlatıyor?

20.06.2023

Bir kediciğin kafasının içinde neler döndüğünü Kedici’lere kim söyler? Fazla uzağa ...

Muhabbet Kuşu Eğitimi

11.11.2021

Muhabbet kuşları varlıkları ile hayatımızı güzelleştiren, kendilerine has özellikleri ile ...

Kedilerde Tüy Bakımı

02.11.2021

Kediler kedi kendilerini temizleyen canlılardır. Her ne kadar temiz olsalar da tüylerinin ...