YENİLER >

Kedilerden Ders Almanız Gereken Şeyler Var!

Kedilerden Ders Almanız Gereken Şeyler Var!

Dikkatli yaşamak, anın tadını çıkarmak ve saf, katıksız bir neşeyle eğlenmek, özgürlükçü olmak söz konusu olduğunda kedilerden öğrenecek çok şeyiniz var! 

Minimalist Olun!

İnsanlar gibi tüketim çılgınlığı olmayan kediler minimalist canlılardır! Düz bir karton kutu onlar için en güzel oyundur. Tüketim az, eğlence bol! Bu insanlara verilebilecek en güzel ders.

Su Hayattır!

Hiçbir kedinin gereksiz su harcadığını gördünüz mü? Suyun hayat olduğunu unutan insanlar, susuzlukla mücadele de etmeyi göz ardı ediyorlar. Öyle ki kediler, tuvaletlerini örterek kamufle ederler.

Kendinizi Dinlendirin!

Kediler uykuyu severler, vücut ve zihinlerini uyku ile dinlendirirler. İnsanların içinde bulunduğu koşturmalı hayat temposunda çokta böyle bir şansı olmuyor. Ancak onlardan öğrenmemiz gereken şeylerin başında da dinlenmek geliyor. Ne kadar vücut dinlenirse, o kadar aktif çalışır.

Güzelleşme Rutini için Zaman Harcamayın!

Pahalı fiyatlara aldığımız markaların makyaj malzemeleri, cilt bakım ürünlerinin ne kadar da gereksiz olduğunu kediler bize öğretiyor. Kediler için en güzel görüntü güzel kuyruklarını havaya dikerler ve hafif hafif sallayarak size doğru gelirler. Her şey aslında bu kadar kolay! Sizde onlar gibi hafif bir gülümseme ile güzelleşme rutininizi tamamlayabilirsiniz.

Her Yere Yürüyün!

Kediler her yere yürürler. İnsanlarda ise her yere kullandıkları arabalar sayesinde, çevre kirliliği, hareketsizlik, trafik gibi sorunlara sebebiyet verirler. Yakın yerlere yürüyerek, belli mesafelere ise bisiklet gibi çevre kirliliğine yol açmayacak yöntemleri kullanmalıdırlar.

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedinizi Rahat Ettirin

18.10.2021

Kediler bakımına en düşkün canlılar arasındadır. Kedicilerin ilgisini, bakımını ve rahat ...

Kediler Kaç Kelime Anlar?

22.09.2021

Kediler ve kediciler arasında güçlü bir bağ vardır. Sürekli olarak kedinizle konuştuğunuzu ...

Van Kedisi & Ankara Kedisi

12.09.2021

Türkiye’nin endemik canlıları olan ve tüm dünya tarafından tanınan Van kedisi ve Ankara ...

Kediyle Tilkinin Dostluğu

10.07.2021

Suriye’deki Ernesto Barınağı’nda farklı tür hayvanların bir aradaki uyumu dikkat çekti. ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER