Kediyle Tilkinin Dostluğu

Kediyle Tilkinin Dostluğu

Suriye’deki Ernesto Barınağı’nda farklı tür hayvanların bir aradaki uyumu dikkat çekti. Barınakta yaşayan 1200 kedi ve savaşın kötü koşullarından kurtarılan birçok hayvan var. 3 at, 4 eşek, 4 maymun, 2 tavuskuşu, 23 köpek, 10 keçi, 3 koyun ve tavuk, ördek, kaz ve güvercin yaşamını burada sürdürüyor. Hayvanların bir aradaki uyumları adeta insanlara ders veriyor.

Hayvanları savaşın yıkıcı etkisinden ve korkularından kurtarmak için oluşturulan Ernesto Barınağı, büyük yardımlar yapmaya devam ediyor. Bu yolda sadece topladıkları bağışlarla hayvanların geçimlerini sağlayan ve savaş mağduru hayvanların umudu olan Ernesto Barınağı birçok hayvana yuva oluyor.

Hayvanların Arasındaki Uyum

Barınakta yaşayanların çoğunluğu kedi olsa da birçok çeşit hayvan bulunuyor. Birbirleriyle uyumlu yaşamları insanlara örnek olacak nitelikte. Savaştan etkilenen hayvanlar insanların yüzyıllardır yapamadığını başarıyor, bir arada uyum ve barış içinde yaşamak! İşte buna en güzel örnek kedi ve tilkinin dostluğu.. Birlikte vakit geçirip, yakın arkadaş olan kedi ve tilki barınakta bir an olsun birbirlerinden ayrılmıyorlar.

10/07/2021

Keditörün Önerisi

Kediler Neden Esner?

17.12.2022

Suratları birbirinden tatlı haldeyken bir anda ağızlarını kocaman açıp esnemeleri, sadece ...

Kediler Alemi

Kediniz Size Güveniyor mu?

15.08.2023

Güven her ilişkinin temel taşıdır. İnsanlar arasında güven olmadan ilişkilerin bir ...

Kedinizi Strese Sokan 5 Durum

05.10.2022

Kediler, duyuları ve sezgileri güçlü canlılardır. Hassas duyu organlarıyla çoğu kokuyu ve ...