YENİLER >

Kedi Kitabevi

Kedi Kitabevi

Kedi Kitabevi, kapıdan giren herkesin dikkatini çeken ‘okur dostlar grubu’nun yeni üyesi olduğu, ‘al kitabı ver parayı’ mekanikliğinden uzak duran, insani ilişkileri ön planda tutan, kültür sanat, edebiyat sohbetlerinin eksik olmadığı, kahve ve kitap kokusunun birbirine karıştığı sıcacık bir mekan… 

Kedi Kitabevi

Kedi Kitabevi sıcacık ortamıyla sizleri bekliyor, İzmir, Bostanlı’da Migros’a giderken sağdaki 1799 Sokağın içinde. Sokağa adım atar atmaz sol çaprazınızda hemen güzel bir kedi logosu ve dükkanın etrafında sizlere eşlik eden kediler göreceksiniz.

Kitap satımı dışında, atölye çalışmalarına destek veriyor; yaratıcı yazarlık, resim, fotoğraf atölyeleri ve imza günleri ile her pazartesi 18.30 20.00 saatleri arasında ‘Pazartesi Söyleşileri’ düzenliyor. Söyleşilerin moderatörlüğünü değerli üstad Melih Ergen yapıyor.

Kitabevi ortaklarından Ahmet Bakkal Bey sıkı bir kedici, kendisine neden Kedi Kitabevi diye sorduğumuzda “Karşıyaka ve Bostanlı, kedileri ve kedi severleri ile bilinir. Ayrıca kedilerin kendi alanlarına sahip çıkan bir karakterleri vardır. Biz de bu sahiplenmeye vurgu yaparak parak, Karşıyaka-Bostanlı için bir simge mekan yaratma çabasındayız. İçeride kedimiz yok ama arka bahçemizde ve kitabevinin önünde beslediğimiz sokak kedilerimiz var. Hatta kitabevi için dükkân aradığımız günlerden birinde, şimdiki yerimizin önünde yatmış güneşlenen bir kedinin sürekli miyavlayarak adeta bizi çağırdığını duyduk. Bunu işaret kabul edip çağrıya uyduk biz de. Böylece hem mekanımızı bulmuş, hem de zaman zaman kitabevinin önünde güneşlenirken görebileceğiniz Şiva ile tanışmış olduk.“ cevabını verdi.

Meraklısına:

• Kitabevinin ayrıca el yapımı Kedi tshirtlerini ve çantalarını da bulabilirsiniz.

• Kedici Dergisi’nin tüm eski sayılarına Kedi Kitabevi’nden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

www.kedikitabevi.com 1799 Sokak No:10/1-B Bostanlı Karşıyaka / İzmir Tel: 0232 336 72 27

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Japonya’da Kedici Olmak

13.07.2021

Japonya’da ‘kedi kafeler’ oldukça popüler. Bunun sebebi ise kedi beslemenin oldukça ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER