YENİLER >

Perfect Imperfection: Ödüllü Fotoğrafçı Engelli Hayvanların Güzelliğini Fotoğraflıyor - Seda Tuncel

Perfect Imperfection: Ödüllü Fotoğrafçı Engelli Hayvanların Güzelliğini Fotoğraflıyor - Seda Tuncel

Perfect Imperfection; üç bacaklı köpeklerden gözsüz doğan kedilere kadar, zorlukların üstesinden gelen ve fiziksel bir bozukluğa adapte olan sevimli hayvanların gerçek güzelliğini belgeliyor.

Avustralyalı fotoğrafçı Alex Cearns "Dünyanın en iyi evcil hayvan fotoğrafçılarından biri" olarak adlandırıyor. Alex Cearns, Houndstooth Studio'nun kreatif direktörlüğünü yapıyor ve aynı zamanda evcil dostlarımızın içsel karakterini yansıtan portreler çekmede uzmanlaşmış bir sanatçı.

Houndstooth Studio'da Alex Cearns tarafından özenle ve hassasiyetle çekilen her bir görüntü, engelli dostlarımızın güzelliğini ön plana çıkararak fiziksel engelleri belirsiz hale getiriyor. Fotoğrafçının oluşturduğu seri ‘Perfect Imperfection’ ile hayvanların mükemmel kusurları göz önüne serilerek farkındalık yaratmak amaçlanmış.

Cearns, “Bu hayvan portrelerini çekerken en tutkulu hedeflerimden biri, tüm canlıları değerli ve benzersiz kılan sevimli incelikleri yakalamaktır. Fotoğraf çekme ayrıcalığına sahip olduğum her güzel hayvanı seviyorum ama “farklı” olarak algılananların benim için özel bir yeri var. Bunlar bir bacağını kaybetmiş, gözleri olmadan doğmuş ya da hala eski tacizin izlerini gösteren canlılar.

Hayvanların zorlukların üstesinden gelme azmi beni asla şaşırtmaz. Hayattan en iyi şekilde yararlanıyorlar ve onlardan, her durumda her zaman olumlu olanı görmek ve asla pes etmemek hakkında çok şey öğrendim. 

Kaynak: Boredpanda

Fotoğraflar: https://www.houndstoothstudio.com.au/

Keditörün Önerisi

Kediler Alemi

Kedilere Layık Unvanlar

02.10.2021

Kediler cins ve karakter özellikleri bakımından birbirlerinden farklı canlılardır. Her ...

Kedili Seyahat

13.08.2021

Evcil dostlarımız seyahat etmekten hiç hoşlanmazlar. Genel olarak değişikliği ...

Milli Gurur

03.08.2021

Zeki, çevik ve ahlaklı kadın sporcularımızla kızlarımızla gurur ...

Nazar - Ferhan Yüksel

15.02.2021

Kedinizin genel beden tipini, potansiyel hastalıklarını ve ilerleme derecesini gözlerinden ...

KEDİCİ AŞKINA ARA

EN YENİLER

TÜRKİYE'NİN KEDİ HASTANESİ

KEDİCİ FACEBOOK

KEDİCİ TWITTER