Sahipsiz Canları Korumak İçin Neler Yapmalıyız?

Sahipsiz Canları Korumak İçin Neler Yapmalıyız?

Özellikle sokakta yaşayan sahipsiz canların, çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürdüklerini biliyoruz. Onları korumak, biraz olsun güzel şartlarda yaşamalarını sağlamak tüm insanların görevidir.

Öncelikle her canlının yaşam alanına saygı duymayı bilmelisiniz. Şehir yaşamında, hayvanların doğal ortamlarını bulmaları oldukça zor, onları korumak saygı duymak hepimizin vazifesidir.
Canlılara yapılan haksızlıklara, şiddete ve eziyete sessiz kalmayın! Unutmayın susmadıkça, zulme dur diyebilirsiniz.
Doğadaki canlıların yuvalarına saygı gösterin. Asla yuvalarını bozmayın hatta yuvalarını hazırlamaları konusunda, yardımcı olmalısınız.
Dostlarımızın hakkını savunun, onların sesi olun. Onlar dertlerini anlatamazlar, ama siz onların sorunlarını bilip destek olabilirsiniz.
Hayvanları koruyan derneklere üye olup, onlar için harekete geçebilirsiniz.
Satın almayın, evlat edinin. Onlar mal değil, can!
Bu dünyanın hayvanlara da ait olduğunu daima hatırlayın. Kapının önüne bir kap mama ve su koyun. Yazın sıcakta, kışın soğukta başını sokacağı bir yuvası olmasını sağlayın veya bu konuda aracı olun.
Sokaklara kulübeler, yuvalar yapın. Onların hem ısınabilecekleri, hem tehlikelerden korunabilecekleri bölgelere ihtiyaçları vardır.
Canlılara eziyet ederek ve katlederek endüstriyel üretim yapan gıda firmalarından, tekstil firmalarından ve markalarından da uzak durun.
En önemlisi, sevginizi ve şefkatinizi onlardan asla esirgemeyin.

08/10/2021

Keditörün Önerisi

Kedilerde Nefes Problemi

19.05.2023

Eğer kediniz nefes almakta zorluk yaşıyorsa, alerjiden enfeksiyona birçok faktör buna neden ...

Kediler Alemi

Evde 2 Kedi

06.05.2022

Kedilerin sevimli olduğunu inkar etmek mümkün değil. Yumuşak, sevimli, enerji doludurlar. ...